Doma laukumā norisinās tradicionālais Zāļu tirgus.
Doma laukumā norisinās tradicionālais Zāļu tirgus.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Strādā Līgo svētkos? Uzzini par atalgojuma un atpūtas tiesībām 16

Līgo svētki, kas iekrīt 23. jūnijā, ir oficiāla svētku diena, un tāpēc darbs šajā dienā netiek uzskatīts par parastu ikdienas darbu atalgojuma aprēķināšanas kontekstā. Tas attiecas uz visiem darbiniekiem, neatkarīgi no tā, vai tie strādā maiņu grafikā vai pēc iepriekš apstiprināta grafika, vēsta “LV portāls”.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Darba devējam ir jāievēro Darba likuma noteikumi un jānodrošina svētku dienas atalgojums atbilstoši 144. panta otrajai daļai. Ja darbinieka darbs Līgo svētkos ir nepieciešams nepārtrauktas darbības nodrošināšanai, darba devējam ir jāizvēlas viena no šīm divām opcijām:

Piešķirt atpūtu citā nedēļas dienā: šajā variantā darbinieks saņem parasto atalgojumu par darbu Līgo svētkos un papildus tam viņam tiek piešķirta viena apmaksāta atpūtas diena citā nedēļas dienā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmaksāt atbilstošu atlīdzību: darba devējs var izvēlēties apmaksāt darbu Līgo svētkos dubultā apmērā (100% piemaksa pie algas) vai atbilstoši akorddarba izcenojumam, ja tāds ir noteikts. Šajā variantā darbiniekam papildu atpūtas diena netiek piešķirta.
Svarīgi atzīmēt, ka darba devējam un darbiniekam ir jāpanāk vienošanās par izvēlēto atalgojuma veidu.

Līgo svētki ir īpašs laiks, kas jāsvin ar ģimeni un draugiem. Ja jums tomēr ir jāstrādā šajā dienā, pārliecinieties, ka esat informēts par savām tiesībām un atalgojuma nosacījumiem.

LA.LV Aptauja

Ko tu darīsi Līgo svētkos?

  • Atpūtīšos
  • Strādāšu
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.