Kokteilis
Apbrīno

Superpāra Bejonses un Jay Z dēļ, Luvras muzejs piedzīvo rekordlielu apmeklētāju skaitu0

Foto: Vida Press

Parīzes slavenais Luvras muzejs ir visapmeklētākais muzejs pasaulē. Turklāt, tas ir arī viens no populārākajiem apskates objektiem visā Eiropā. Taču, brīdi pēc tam, kad superpāris Bejonse un Jay Z jūnijā publiskoja video “Apesh*t”, Luvras muzejs piedzīvoja līdz šim lielāko apmeklētāju skaitu.

Foto: Vida Press

Bejonse un Jay Z izmantoja slavenā muzeja telpas, lai tajā filmētu dziesmas “Apesh*t” video. Un jāatzīst, ka tas ir viens no lielākajiem un ievērības cienīgākajiem kultūras pavērsieniem pagājušajā gadā. Tādi vēstures muzeji kā Luvra ir piepildīti galvenokārt ar baltās rases mākslinieku darbiem. Vēl jo vairāk, šie muzeji ne vienmēr ir draudzīgi pret citu rasu cilvēkiem. Līdz brīdim, kad muzejā ienāca Bejonse ar savām dejotājām, un tradicionālās, baltās mākslas telpas piepildīja ar ekstravagantiem deju soļiem, fonā redzot slavenu mākslinieku darbus. Slavenā Mona Liza, Imperators Napaleons un ķeizarienes Džozefīnes kronēšana ir tikai daži no video redzamajiem ievērojamajiem mākslas darbiem.

Foto: Vida Press

Lai uzņemtu dziesmas video klipu, superpāris pat panāca to, ka Parīzes Luvra tiek slēgta. Beyonse un Jay Z par to vienbalsīgi atzinuši: “Nespējam noticēt, ka to izdarījām.”

Foto: Vida Press

Šobrīd superpāra Bejonses un Jay Z dziesmas “Apesh*t” video vietnē Youtube skatīts vairāk nekā 147 miljons reižu. Kopš šis video publicēts plašākai sabiedrībai, medijs The Guardian ziņo, ka 2018. gadā Luvras muzeju apmeklējuši 10,2 miljoni cilvēku, pārsniedzot 2012. gada rekordu, kad muzeju apmeklēja 9,7 miljoni cilvēku.

Luvras muzeja pārstāvji pat izstrādājuši īpašu ceļvedi apmeklētājiem, pamatojoties uz mūziķu Bejonses un Jay Z videoklipā redzamajiem objektiem. Šis ceļvedis iekļauj visus videoklipā redzamos mākslas objektus, sākot ar Samotrākas Nīki, Apollo Galerijas griestus līdz pat Melnās sievietes portretam.

Vai arī tev šis mūzikas video rada vēlmi apmeklēt pasaulē slavenāko muzeju – Luvru, Parīzē?

Video:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 5
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divi novadi ir brīvi no Covid-19 slimniekiem
58 minūtes
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kašers pastāsta par biedējošu notikumu, ko viņš piedzīvoja, kad bija tikai 9 gadus vecs zēns
48 minūtes