“Tā ir izlaidība. Viņš pierada, ka tas ir forši!” Bijušais premjers Māris Gailis komentē Kariņa privātos avioreisus 80

TV24 raidījumā “Ziņu top”, diskutējot par Valsts kontroles (VK) revīzijas rezultātiem saistībā ar bijušā premjera Krišjāņa Kariņa (JV) veiktajiem privātajiem avioreisiem un kopumā nelikumīgi un neekonomiski izšķērdētiem aptuveni 545 000 eiro no Latvijas un Eiropas Savienības (ES) Padomes budžetiem, uzņēmējs un bijušais Ministru prezidents Māris Gailis pauda viedokli, ka šajā lietā, viņaprāt, vismazākā atbildība esot tūrisma aģentūrai, kas šos Kariņa specreisus organizēja praktiski.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

“Viņiem pasūta, un viņi nodrošina,” tā par tūrisma aģentūras lomu šajā procesā sacīja Gailis. Viņš turpināja paust savu viedokli, sakot: “Es domāju, ka ir dalīta atbildība starp premjeru un Valsts kancelejas direktoru, bet, visdrīzāk, lielāka atbildība ir Valsts kancelejas direktoram. Jā, viņam bija jāsaka: “Nē!”. Bet to ir grūti izdarīt, teikšu, kā ir,” smaidot piebilda bijusais premjers Gailis, vērtējot VK revīzijas rezultātus par tā saucamajiem Kariņa lidojumiem.

Gailis TV24 raidījumā “Ziņu top” atzina, ka “savā laikā” vienu reizi bija izmantojis privāto lidmašīnu, kad tika nošauts Izraēlas premjerministrs un bija jālido uz viņa bērēm, kur ieradušies politiķi no visas pasaules. “Tur vienkārši nebija varianti! Es lidoju ar privātu lidmašīnu, tas toreiz maksāja salīdzinoši maz,” precizēja Gailis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šajā gadījumā es teiktu, ka Kariņa lidojumi daļēji ir attaisnojami, jo tas ir vienkārši vajadzīgs un nepieciešams, un ir dažādi apstākļi. Daļēji es teiktu, ka tā ir izlaidība. Viņš pierada, ka tas ir forši! Tie gadījumi, kad tu vari sestdien braukt ar normālu reisa lidmašīnu, bet tu lido piektdienas vakarā ar privāto lidmašīnu, kas maksā 25 reizes vairāk… Nu, tas, protams, ir, par ko jādod pa biksēm!” komentēja bijušais premjers Gailis TV24 raidījumā “Ziņu top”.

Gailis piebilda, ka kriminālatbildību gan šajā jautājumā viņš nesaskatot. “Tā ir politiskā atbildība. Es domāju, ka viņš jau cieš. Viņš jau ir cietis, jo zaudēja savu ārlietu ministra amatu, un riktīgi sašūpojās iespēja kļūt par komisāru [ES], kā viņš, protams, cer. Vai arī viņu neievēlēs, grūti pateikt. Es domāju, ka tās iespējas ir daudz apšaubāmākas nekā bija iepriekš dēļ šī visa,” norādīja Gailis, komentējot Kariņa veiktos specreisus ar privātajām lidmašīnām.

Jau vēstīts, ka VK revīzijā konstatējusi, ka nelikumīga un neekonomiska rīcība, organizējot Kariņa speciālos lidojumus, Latvijas un Eiropas Savienības (ES) Padomes budžetiem kopumā radījusi ap 545 000 eiro nepamatotus izdevumus.

VK uzskata, ka, izmantojot speciālos lidojumus arī gadījumos, kad valstī nebija izsludināta ārkārtējā situācija un kad samērojamā laikā bija pieejamas regulāro komercreisu alternatīvas, ir pieļauta nelikumīga rīcība ar valsts budžeta līdzekļiem, kas radījusi papildu vismaz 221 566 eiro valsts budžeta izdevumus. Savukārt pieļautā neekonomiskā rīcība, pēc VK aplēsēm, radījusi papildu vismaz 323 688 eiro izdevumus ES Padomei.

Kā norāda VK, revīzijas laikā iegūtā informācija liecina, ka lēmumu pieņemšanā un īstenošanā par speciālo lidojumu izmantošanu ārvalstu komandējumos faktiski bija iesaistīts gan tā brīža Ministru prezidents Kariņš, gan viņa tiešā pakļautībā esošais Ministru prezidenta birojs un Valsts kanceleja. Premjera biroju tolaik vadīja tagadējais Saeimas deputāts Jānis Patmalnieks (JV), bet Valsts kanceleju vada Jānis Citskovskis.

Reklāma
Reklāma

Plašāk par VK revīzijas secinājumiem variet lasīt portālā LA.LV ŠEIT.

Pilnu TV24 raidījumu “Ziņu top” variet skatīties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.