Daudzveidīgā ksilārija, kas atgādina miruša cilvēka pirkstus

FOTO. Tā varētu būt slikta zīme, ja atrodat šo sēni, kas atgādina miroņa pirkstus, savā pagalmā 15

Šī dīvainā sēne, kuras nosaukums ir Daudzveidīgā ksilārija (Xylaria polymorpha), izskatās pēc pūstošiem, satrūdējušiem pirkstiem, kas stiepjas ārā no zemes. Iespējams, tieši šī iemesla dēļ angļu valodā to sauc par miroņa pirkstiem (Deadman’s Fingers). Kā izrādās, sastapšanās ar šo sēni var liecināt par kaut ko ļoti sliktu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

Sēne var ieņemt dažādas formas, un tā parasti sastopama uz trūdošas vai iebojātas lapkoku koksnes un veciem celmiem. Tomēr tā var “iemesties” arī dekoratīvos kokos un krūmos, vēsta krforadio.com.

Ja ksilārija redzama pie dekoratīvo koku pamatnes, tā var inficēt koku un izraisīt melno sakņu puvi. Brīdī, kad redzat, ka šī miroņa pirkstiem līdzīgā sēne stiepjas ārā no zemes, infekcija, iespējams, ir nāvējoši pārņēmusi koku (taču ne vienmēr).

CITI ŠOBRĪD LASA

Sēne nav ēdama tās koksnainās konsistences dēļ. Ksilārija ir reti sastopama un iekļauta Aizsargājamo sugu sarakstā, taču, spriežot pēc samērā daudzajiem novērojumiem mūsdienās, faktiski nav tik ļoti reta, ziņo senes.lv.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.