Foto: AFP/Scanpix/LETA

“Viss pa vecam, nekādu izmaiņu.” Tautieši Lielbritānijā komentē situāciju pēc Brexit 1

Covid-19 radītās problēmas ietekmē katra Lielbritānijas iedzīvotāja ikdienu, tādēļ Brexit radītās izmaiņas ir palikušas otrajā plānā, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Vairākums tautiešu, kas strādā aprūpes namos vai citās iestādēs un nokārtojuši nepieciešamos dokumentus, nekādas izmaiņas pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības vismaz pagaidām neizjūtot.

Eiropieši pēc “Brexit” ir priviliģētā stāvoklī, jo jaunais rezidenta statuss dod gandrīz visus tos pašus labumus, ko dod Apvienotās Karalistes pilsonība, un tiek saglabātas arī visas Eiropas Savienības pilsoņu tiesības Eiropā, kas pašiem britiem ir liegtas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā stāsta mūziķis Ivars Galenieks, viņam ir “settled” statuss. Tā kā viņš ir Latvijas pilsonis, viņš nekādus apgrūtinājumus neizjūt.

Arī vecu cilvēku aprūpētāja Inese Uļjāne norāda, ka par šo situāciju neuztraucas.

Tomēr par to, ka sarežģījumi būs, nešaubās neviens.

“Protams, tas ietekmēs tādā veidā, kāda būs ceļošana uz Latviju, kā mēs tiksim atpakaļ, tādā veidā. Bet es šajā brīdī neesmu iedziļinājusies, jo man liekas, kad viss tiks jau nokārtots, visi tie robežjautājumi, tad būs izmaiņas,” norāda Uļjāne.

Politikas eksperte Sandra Martinsone skaidro, studentiem un pētniekiem lielākais sarūgtinājums ir tas, ka tiks pārtraukta abpusēja dalība “Erasmus” programmā. Tāpat arī stipri mazināsies sadarbība pētniecībā.

Tas arī šeit mītošajiem studentiem noteikti būs svarīgs faktors, ka būs daudz mazāk iespēju sadarboties ar Eiropas Savienības un arī Latvijas institūcijām.

Pagaidām lielākā problēma ir koronavīruss, breksita problēmas vēl nav jūtamas.

Plašāk LTV korespondentes Lielbritānijā Ilzes Kalves sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.