Foto – Fotolia

Mūžīgi nokavē? 6 ieteikumi, kā izskaust šo netikumu savā ikdienā 5

Ja esi izveidojis sev mūžīgā kavētāja reputāciju, neatkarīgi no tā, vai tiecies ar draugiem, biznesa partneriem vai klientiem, tad droši vien labi zini, ka šāda īpašība var kaitēt attiecībām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lasīt citas ziņas

Protams, šad un tad tiešām ir pamatoti iemesli, kāpēc var gadīties nokavēties, taču kādā brīdī šie nejaušie gadījumi kļūst par sliktu ieradumu, jo īpaši tad, ja tu neko nedari, lai to mainītu.

Pacenties nekavēt! Tas uzlabos gan tavu pašsajūtu, gan attiecības ar citiem. Ja tev radies nelāgs ieradums čammāties un vēlies to mainīt, seko šiem ieteikumiem.

1. Dod sev laiku sagatavoties

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja vēlies iemācīties būt laikā, dod sev pietiekami daudz laika, lai sagatavotos. Tu taču nevēlies steigties, jo steiga ir teju garants, ka kaut ko aizmirsīsi.

Ja tev paredzēta agra tikšanās, sagatavojies jau iepriekšējā vakarā. Sagatavo drēbes, pārliecinoties, ka viss nepieciešamais, piemēram, automašīnas atslēgas un mobilais telefons, ir somā vai vismaz pa rokai.

2. Nemeklē attaisnojumu kavēšanai

Nedodiet sev iespēju kavēties, atrodot tam attaisnojumu. Tās varbūt tikai dažas minūtes, bet aizkavēšanās ir ieradums, kam ir tendence pieaugt – minūšu ar laiku kļūs aizvien vairāk.

Tāpēc nopietni uztver kavēšanos un atzīsti, ka tas ir slikts ieradums, kuru nevajadzētu nekādā veidā attaisnot.

3. Ieplāno laiku kavēkļiem

Atvēli pietiekami daudz laika ceļam. Ņem vērā diennakts laiku, kurā pārvietojies un vienmēr paredzi laiku kādiem iespējamiem šķēršļiem, kas tevi var aizkavēt, piemēram, stāvvietas meklēšana vai apmaldīšanās, ja dodies uz nepazīstamu galamērķi.

4. Nepārslogo sevi

Izvairies no pārmērīgas sevis pārslogošanas, plānojot pārāk daudz tikšanos vienā un tajā pašā laikā. Citādi, to darot, tu automātiski sevi ieprogrammē uz kavēšanu.

Ja tev ir vairākas sanāksmes, pārliecinies, ka esi ieplānojis pietiekami daudz laika starp tām, lai varētu nonākt no vienas uz otru bez steigas un riska nokavēt.

5. Iemācies pateikt NĒ!

Atturies no ielūgumu pieņemšanas, ja tie neietilps tavā laika grafikā. Neatsakot, tu ne tikai radīsi stresa situāciju sev, jo būsi spiests sekot uzaicinājumam, bet, visticamāk, arī kavēsi un ietekmēsi ar savu kavēšanos citus.

Labāk ir izvairīties no aicinājuma vai piedāvājuma un riska sarūgtināt citus cilvēkus.

6. Labāk ātrāk, nekā par vēlu!

Vienmēr dod sev vairāk laika, nekā nepieciešams, lai kaut kur nokļūtu. Labāk agrāk nekā par vēlu, turklāt, nav nemaz tik slikts stils, ierasties mazliet agrāk par norunāto laiku.

Reklāma
Reklāma

Piemēram, ja tev jādodas uz kādu pasākumu, kas sākas plkst. 12:00, un tu zini, ka ceļš prasa 20 minūtes, izbrauc 30 minūtes agrāk, un tu galamērķi nokļūsi laikā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.