SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 49

NATO dalībvalstu ārlietu ministri trešdien vienojās aktīvāk sadarboties ar Kijivu pie jautājumiem, kas saistīti ar drošību, lai apliecinātu nepārtrauktu atbalstu Ukrainai, neraugoties uz Tuvo Austrumu konflikta saasināšanos.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus! 15
Lasīt citas ziņas

Paziņojumā pēc Ukrainas un NATO padomes pirmās sanāksmes sabiedrotie apņēmās “saglabāt nelokāmas saistības turpināt pastiprināt politisko un praktisko atbalstu Ukrainai”.

Viņi arī norādīja, ka “turpinās atbalstīt Ukrainu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs palielinām savu savienojamību ar NATO,” pirms sanāksmes sacīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba, piebilstot, ka Ukrainai “faktiski ir NATO armija no tehnisko spēju, vadības pieejas un principu viedokļa”.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs padomes sanāksmes laikā aicināja sabiedrotos ar konkrētākiem pasākumiem atbalstīt Ukrainu. Viņš brīdināja, ka Krievija pirms ziemas ir izveidojusi lielus raķešu krājumus.

Stoltenbergs sacīja, ka Krievija “tagad ir militāri, politiski un ekonomiski vājāka”. Vienlaikus viņš aicināja nenovērtēt Kremli par zemu, uzsverot, ka Krievija veic jaunus triecienus enerģētikas infrastruktūrai, “cenšoties atstāt Ukrainu tumsā un aukstumā”.

Kā pausts alianses paziņojumā, NATO un Ukraina jau sadarbojas un kā līdzvērtīgas puses lemj par plašu jautājumu loku, tostarp savienojamību, energoapgādes drošību, inovācijām, kiberdrošību un militāro noturību.

NATO valstis strādās, lai “palīdzētu atjaunot Ukrainas drošības un aizsardzības sektoru un atbalstītu Ukrainas atturēšanas un aizsardzības spējas ilgtermiņā”. “Īstenojot šos centienus, mēs izstrādājam ceļvedi Ukrainas pārejai uz pilnīgu savienojamību ar NATO,” teikts paziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt