Foto. AP Photo/Evgeniy Maloletka

“Mēs tam gatavojamies!” Brīdina, ka karš atkal var skart plašākas Ukrainas teritorijas 138

Karš varētu atkal pārsniegt Austrumu un Dienvidu robežas, skarot plašākas Ukrainas teritorijas, ja Krievija ar savu sabiedroto palīdzību turpinās palielināt ieroču ražošanu un tehnoloģiju pilnveidošanu, kamēr Rietumu sabiedroto palīdzība Ukrainai samazinās, tā intervijā ABC News uzsvēra Ukrainas Bruņoto spēku Apvienoto spēku komandieris ģenerālleitnants Serhijs Najevs.

Reklāma
Reklāma
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“Mēs saprotam, ka pašlaik notiek resursu karš. Krievijas Federācija savus resursus iegūst ar ļaunuma ass palīdzību – tā ir Ziemeļkoreja, tā ir Irāna. Un mēs ar mūsu partneru palīdzību, saņemot no viņiem pretgaisa aizsardzības līdzekļus, pretojamies Krievijas Federācijai ar tās resursiem. Ir jāsaprot, ka palīdzības samazināšana patiešām skars mūsu aizsardzības spējas. Bet mēs cīnīsimies ar to, kas mums ir,” viņš uzsvēra.

Najevs brīdināja, ka, ja Krievija ar sabiedroto palīdzību turpinās palielināt ieroču ražošanu un tehnoloģiski pilnveidoties, karš atkal var skart plašākas Ukrainas teritorijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs tam gatavojamies. Mēs būvējam aizsarglīnijas, izvietojam mīnas, apmācām savus karavīrus,” sacīja komandieris.

Taču viņš atzīst, ka tehnoloģijām ir izšķiroša nozīme.

“Mērķis, kura sasniegšanai saskaņā ar vecajām padomju tehnoloģijām vajadzēja izlietot 100 lādiņu, ar Rietumu tehnoloģiju palīdzību ir vajadzīgs daudz mazāk, un tas tiek mērīts skaitļos līdz desmit, tāpēc tehnoloģija vienmēr ir svarīgāka par skaitli. Un es vēlreiz uzsveru, ka šī palīdzība mums ir ļoti, ļoti svarīga,” teica Najevs.

Kopš pilnīgas invāzijas sākuma Ukraina ir sekmīgi atturējusi Krieviju no lielākās daļas tās teritoriju okupācijas, un kaujas par Harkivu un Hersonu bija divas lielas Ukrainas bruņoto spēku uzvaras.

Taču līdz šim pēdējā pretuzbrukumā dienvidos vairāk nekā piecu mēnešu laikā gūti tikai nelieli panākumi, kas kalpo kā lielākais pierādījums tam, ka karš ir mainījies kopš Ukrainas pirmajiem panākumiem.

Krievi pielāgo un attīsta savu taktiku, izmantojot modernākus ieročus, piemēram, kamikadzes bezpilota lidaparātus Lancet un tālvadības mīnēšanu ar MLRS raķetēm, vienlaikus paļaujoties uz savu gaisa pārsvaru frontes līnijā un okupētajās teritorijās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.