SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 75

Tikai 10% eiropiešu tic, ka Ukraina var sakaut Krieviju kaujas laukā, liecina trešdien publicēti aptaujas rezultāti. Sestdien aprit divi gadi kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā. Kijiva ir atzinusi, ka situācija frontes līnijā ir smaga, un gaisā virmo šaubas par Rietumu atbalstu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Vidēji 20% aptaujāto uzskata, ka Krievija varētu uzvarēt, un 37% domā, ka konflikts beigsies ar kompromisu, liecina Eiropas Ārlietu padomes (ECFR) veiktās aptaujas rezultāti. Domnīca veica aptauju pagājušajā mēnesī 12 Eiropas Savienības (ES) valstīs.

Viedokļi atšķiras pa valstīm. Ukrainas izredzes visaugstāk vērtē respondenti Polijā, Zviedrijā un Portugālē, bet vispesimistiskākie ir Ungārijas un Grieķijas iedzīvotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

31% aptaujāto norādīja, ka Eiropai būtu jāatbalsta Ukraina, lai tā atgūtu Krievijas ieņemtās teritorijas, savukārt 41% aptaujāto norādīja, ka Eiropai būtu jāmudina Kijiva sākt sarunas.

Jautāti, vai Eiropai būtu jāpalielina atbalsts Ukrainai, ja nākamais ASV prezidents pārtrauktu palīdzības sniegšanu, 20% respondentu atbildēja, ka atbalsts būtu jāpalielina, bet 21% aptaujāto norādīja, ka tas būtu jāsaglabā pašreizējā līmenī.

33% aptaujāto uzskata, ka Eiropai būtu jāseko ASV piemēram, samazinot atbalstu un mudinot Ukrainu noslēgt vienošanos ar Krieviju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.