Kādus jautājumus Rajevs uzdotu Putinam: Tie noteikti nebūtu patīkami, tie izsistu Putinu no balansa 76

Vērtējot bijušā ASV telekanāla “Fox News” raidījuma vadītāja Takera Karlsona neviennozīmīgo interviju ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ko viņa vietā šādā situācijā būtu Putinam vaicājis Igors Rajevs, NBS rezerves pulkvedis un militārais analītiķis. Tie noteikti nebūtu jautājumi par ceļiem un kanalizāciju!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

“Man ir Igora Rajeva jautājumi, kuri noteikti nostādītu viņu tādā situācijā, ka arī Krievijas iedzīvotājiem būtu jāsāk domāt, kas tad patiesībā notiek. Man, protams, ir gatavs saraksts ar jautājumiem,” tā TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” sacīja militārais analītiķis.

Pirmais jautājums. Cik lieli ir Krievijas armijas zaudējumi šajā karā? “Mēs zinām, ka Krievija slēpj šos datus, un mēs zinām, ka visi grib zināt šo informāciju un dzirdēt to no Putina. Tas nav vienkāršs jautājums, uz kuru atbildēt, atklāto melojot. Tas vienkārši tā neizdotos.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrs jautājums. Vai pēc diviem kara gadiem viņš ir apmierināts ar savu ģenerāļu darbību? “Vai patiešām Gerasimovs un visi pārējie, mainoties viens pēc otra, vai viņi patiešām darbojās tā, kā viņiem vajadzētu darboties, un vai nevajadzēja kādu ģenerāli nomainīt?”

Trešais jautājums būtu tāds interesants. Kāpēc 2022. gadā septembrī mobilizētie karavīri vēl joprojām atrodas frontes līnijā, bet “Vagner” savervētie noziedznieki palaisti mājās jau pēc sešiem mēnešiem? “Lai viņš tad sabiedrībai atbild, kāpēc tās pilsoņi, kuri tika mobilizēti un gāja iebrukumā uz svešu valsti un to okupēja, – kāpēc šie cilvēki joprojām ir frontes līnija, bet noziedznieki, kuri pastrādājuši baisus noziegumus, jau ir mājās, viņiem visas apsūdzības ir dzēstas, un viņi atkal var darīt, ko viņi grib,” retoriski vaicā Rajevs.

Viņš domā, ka ļoti daudziem būtu interesanti dzirdēt atbildi uz šādu jautājumu. Putinam nav atbildes uz šo jautājumu.

Ceturtais jautājums. Kas beigu beigās notika ar “Vagner” sacelšanos un kā kas tāds tika pieļauts? Kāpēc pēc sacelšanās neviens tā īsti netika sodīts?

Piektais jautājums. Kādā veidā Putins plāno pasargāt Krievijas civilos iedzīvotājus no Ukrainas tālā rādiusa dronu uzbrukumiem? “Te arī nav nekādas labas atbildes, jo šie uzbrukumi turpināsies.”

Šādus jautājumus var uzdot vēl vairākus, šie visi “kāpēc” jautājumi ir būtiski, jo tie izsistu Putinu no balansa, uzskata Rajevs, piebilstot, ka Putinam nav labas atbildes uz nevienu no šiem jautājumiem un atbildēt uz tiem Putins negrib, lai gan šis viss interesē Krievijas iedzīvotājus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.