Foto: Vida Press

TOP 10 visu laiku skaistākās romantiskās filmas, ko noskatīties tuvojoties Valentīndienai 11

Šie mīlas stāsti var likt mums sirsnīgi smieties, raudāt un radīt teju visas iespējamās emocijas mūsu prātos un pat ķermenī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Esam apkopojuši TOP 10 visu laiku, mūsuprāt, skaistākās romantiskās filmas, ko noskatīties tuvojoties Valntīndienai neatkarīgi no tā, vai esi viens, vai kopā ar kādu, ko mīli.

1. Miesassargs (Bodyguard. 1992)


Nesatricināmais kā klints, bijušais slepenā dienesta aģents piekrīt uzņemties slavenas dziedātājas miesassarga pienākumus. Lai arī sākumā Reičela ir pārliecināta, ka patiesas briesmas viņai nemaz nedraud, uzticēšanās Fārmera profesionalitātei pamazām raisa viņā ciešas jūtas.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Piezīmju grāmatiņa (The Notebook, 2004)


“Piezīmju grāmatiņa” ir 2004. gada klajā laista amerikāņu drāma, kuras režisors ir Niks Kassavetis. Filma tika uzņemta pēc Nikolasa Čārlza Sparksa biogrāfiskā romāna The Notebook. Galvenajās lomās redzam kanādiešu aktrisi Reičela Makadamsa un daudzu sieviešu iemīļoto aktieri Raienu Goslingu.

3. Adelainas gadi (The Age of Adaline, 2015)


Kāda jauna sieviete 20.gs. sākumā, būdama 29 gadus veca, piedzīvo autoavāriju, pēc kuras brīnumainā kārtā iegūst spēju nenovecot. Teju astoņdesmit gadus Adelaina dzīvo noslēgtībā, liedzot sev pietuvoties tuvāk. Adelainas meita ir vienīgā, kas zina viņas neticamo noslēpumu. Pēc vientulībā pavadītiem gadiem sieviete beidzot satiek vīrieti, ar kuru kopā vēlētos novecot. Adelaina atgūst kaisli dzīvot un mīlēt, taču brīdī, kad viņas noslēpums varētu tikt atklāts, viņa pieņem lēmumu, kas izmainīs visu viņas dzīvi.

4. Laika ceļotāja sieva (The Time Traveler’s Wife, 2009)


Viņi iepazinās, kad viņai bija seši, bet viņam – trīsdesmit seši gadi. Viņi apprecējās, kad viņai bija 23, bet viņam 31. Tas noticis tāpēc, ka Henrijs cieš no retas ģenētiskas slimības – pārvietošanās laikā sindroma. Viņa pazušanas no Klēras dzīves ir neparedzamas, bet atgriešanās – komiskas, traumatiskas un pat traģiskas. Viņu mīlestība ir stāsts par ilgām, uzticību un nemirstīgo sajūtu piederēt viens otram, neatkarīgi no apstākļiem, kas viņus šķir.

Reklāma
Reklāma

5. Mulenrūža (Moulin Rouge! 2001)


Filma ir stāsts par jaunu angļu rakstnieku Kristianu, kas iemīlas nedziedināmi slimā Mulenrūžas zvaigznē Satīnā – kabarē aktrisē un kurtizānē.

6. Ja es palikšu (If I Stay, 2014)


17 gadus vecā Mia ir ļoti apdāvināta čelliste. Viņai ir viss, ko varētu vēlēties – mīloša ģimene, lielisks puisis, labākā draudzene un apbrīnojama nākotnes karjera mūzikā. Viss tas pēkšņi mainās, kad Mia un viņas ģimene iekļūst briesmīgā autoavārijā. Kopš tā laika viņa ir iesprostota starp dzīvību un nāvi un skatās, kā ģimene un draugi nāk viņu apciemot.

7. Viena diena (One day, 2011)


1988.gada 15.jūlijs. Emma (Anna Heteveja) un Deksters (Džims Stērdžess) satiekas pirmo reizi savā izlaiduma ballē. Rītdien viņu ceļi šķiras. Kur viņi būs šajā pašā dienā pēc gada? Un vēl pēc viena gada? Ieraugot Emmu un Deksteru tajā pašā dienā ik pēc gada, būsim liecinieki tam, kādas ir viņu attiecības turpmākos gadus. Redzēsim viņus kopā un šķirtus, draudzībā un ķīviņos, cerību pilnus un vīlušos, smieklos un asarās. Cik ilgam laikam būs jāpaiet, lai šie divi cilvēki apjaustu, ka viss, pēc kā viņi ilgojas un meklē, ir tepat blakus…

8. Iesācēji (Beginners, 2010)


Olivers iepazīstas ar interesanto un neparasto Annu tikai dažus mēnešus pēc sava tēva Hela nāves. Viņš atceras to, kā tēvs 75 gadu vecumā – pēc 44 laulību gadiem, atklāja ģimenei, ka ir homoseksuāls un uzsāka attiecības ar jaunāku vīrieti. Tēva atklātība uzlaboja abu attiecības, tāpēc tagad Olivers vēlas mīlēt Annu tā, kā tēvs viņam iemācīja.

9. Teorija par visu (The Theory of Everything, 2014)


Filma “Teorija par visu” stāsta par vienu dižākajiem prātiem mūsdienu pasaulē – britu zinātnieku Stīvenu Hokingu. Studējot Kembridžā, Stīvens iemīlas mākslas studentē Džeinā, un viņu mīlestība kļūst par lielāko spēku, kas palīdz viņiem pārvarēt dzīves liktos šķēršļus, it īpaši tad, kad Stīvenam 21 gada vecumā diagnosticē nedziedināmu slimību…

10. Es mīlu tevi, Filip Moris (I Love You, Philip Morris, 2009)


Elementārā atskārsme – būt gejam ir dārgi, ko filmā Es tevi mīlu, Filip Moris, pavēstī Džima Kerija tēlotais Stīvens Rasels, kļūst viņam liktenīga. Tik tiešām būt gejam ir dārgi – smalkas drēbītes, krēmi un maskas, manikīri un pedikīri, izklaides izsmalcinātos kūrortos – tas viss smagi sit pa kabatu un, ja neesi ticis pie neizsmeļamiem krējuma podiem, tas liek būt izdomas bagātam, risinot eksistenciālu problēmu – kā tikt pie naudas?

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.