Latvijā
Politika

Topošā koalīcija neformāli apspriež Levita virzīšanu Valsts prezidenta amatam3


Titula “Gada Eiropas cilvēks Latvijā” ieguvējs, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits piedalās “Gada Eiropas cilvēks Latvijā” apbalvošanas ceremonijā attīstības finanšu institūcijas “Altum” zālē, 19.12.2018.
Titula “Gada Eiropas cilvēks Latvijā” ieguvējs, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits piedalās “Gada Eiropas cilvēks Latvijā” apbalvošanas ceremonijā attīstības finanšu institūcijas “Altum” zālē, 19.12.2018.
Foto: LETA/Paula Čurkste

Ja Krišjāņa Kariņa valdību izdosies izveidot, viens no pirmajiem svarīgajiem koalīcijas lēmumiem būs vienošanās par to, ko virzīt Valsts prezidenta amatam. Politiķi lielākoties ir vienisprātis, ka Rīgas pilij vajadzīgs jauns saimnieks, jo Raimondam Vējonim trūkstot līderim raksturīgu īpašību. Pēc atsevišķu partiju iniciatīvas valdības veidošanas sarunu laikā izskanējusi Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūra, tā šovakar vēstīja TV3 ziņas.

Topošā koalīcija ir lielā mērā vienisprātis, ka jūnijā Rīgas pilī būtu jānotiek pārmaiņām. “Mūsuprāt, Raimondam Vējonim nevajadzētu turpināt darbu Valsts prezidenta amatā,” norāda “Attīstībai/Par!” frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts.

“Šī brīža prezidents nav tāds, kādu sagaidītu Latvijas sabiedrība,” tā savukārt TV3 ziņām norāda Saeimas deputāts Juris Jurašs (JKP).

Lai arī topošās koalīcijas partijas kategoriski noliedz, ka pašlaik būtu saruna par to, kurš Vējoņa vietā varētu nākt prezidenta amatā, neformālas sarunas par to esot notikušas.

Pēc Jaunās konservatīvas partijas (JKP) un Nacionālās apvienības (NA) politiķu iniciatīvas partijas spriedušas rast kopsaucēju par Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru.

Saistītie raksti

“Aptaujājot kolēģus no dažādām partijām, šķiet, ka Levita kunga izredzes tikt ievēlētām par Valsts prezidentu, ja viņš pats vēlēsies, ir pietiekami augstas, katrā gadījuma no NA būs pilns atbalsts. Manuprāt, ja Levits būs Latvijas prezidents, pēc ilgāka laika starptautiskā arēnā mūs atkal pārstāvēs starptautiski atzīta autoritāte,” tā raidījumam norāda NA frakcijas vadītājs Raivis Dzintars.

1. janvārī spēkā stājās grozījumi Satversmē, kas paredz ka šogad pirmoreiz Valsts prezidenta vēlēšanas notiks atklāti.  Valsts prezidenta vēlēšanas Saeimā notiks jūnijā. Lai Levits vai kāds cits kļūtu par Valsts prezidentu, viņam vai viņai jāsaņem vismaz 51 deputāta atbalsts.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv