Publicitātes foto

Topošo dizaineru un mākslinieku darbu izstāde Latvijas Arhitektūras muzejā 0

No 21. janvāra līdz 15. martam Latvijas Arhitektūras muzejā būs skatāma izstāde “Vietas izjūta”, kas iepazīstinās ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas jaunākajiem dažādu nodaļu diplomdarbiem un kursa darbiem.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Šī ir jau otrā skolas izstāde Latvijas Arhitektūras muzejā. Izstādē “Vietas izjūta” skatāma daļa no astoņu skolas izglītības programmu 2018. gada diplomdarbiem un 2018./2019. mācību gada kursa darbiem. Izstādes dalībniekus vieno izpratne par dizaina priekšmetu formu, funkciju un materiālu, parādot, kā ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem var radīt pārliecinošu, funkcionālu, tostarp estētiski kvalitatīvu darbu.

Izstādē aplūkojams plašs dizaina priekšmetu klāsts – gaismas ķermeņi, trauki, apģērbi, stikla izstrādājumi, mēbeles un rotas, kuru risinājumos izmantoti dažādi materiāli un tehnoloģijas. Kursa darbos visi autori veidojuši vienu uzdevumu, bet diplomdarbu koncepcijas ir atšķirīgas. Tomēr rezultātā izveidota vienota, skolas stilistikai raksturīga ekspozīcija, kurā katra izglītības programma saglabā savu individualitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, senāk pazīstama kā Rīgas Lietišķās mākslas vidusskola, bet tagad ieguvusi profesionālās izglītības kompetences centra statusu, ir lielākā un viena no vecākajām vidējām profesionālās izglītības mācību iestādēm Latvijā. Skolas 11 izglītības programmās mācās 520 audzēkņi. Katru gadu skolu beidz vairāk kā 100 absolventu, kas pēc tam sekmīgi turpina studijas Latvijas, Eiropas un pasaules vadošajās dizaina, mākslas un arhitektūras augstskolās. Jaunākais veikums vienmēr skatāms izstādēs – ikgadējā kvalifikācijas darbu izstāde no jūnija līdz augusta beigām tradicionāli notiek skolas izstāžu zālē. 2017. un 2018. gadā skola piedalījās Londonas dizaina nedēļas izstādē “London Design Fair”. Daļa no Arhitektūras muzejā redzamajiem darbiem bija eksponēti arī Londonā un tur izpelnījās lielu skatītāju uzmanību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.