Foto: Ekrānuzņēmums no sociāli mediju platformas “X”

Traģiski! Policiste, atrodoties afekta stāvoklī, letāli sašāvusi gados jaunu cilvēku 32

Francijā par “slepkavību afekta stāvokli” apsūdzēta policiste, kura nošāva kādu 19 gadus vecu vīrieti, kad viņš bēga no ceļu policijas pārbaudes, otrdien paziņojusi prokuratūra.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas

Policiste svētdien tika aizturēta, un viņai tika izvirzītas apsūdzības slepkavībā afekta stāvoklī. Viņai noteikta “stingra tiesiskā uzraudzība”, aizliedzot ceļot un veikt policista pienākumus, paziņoja prokurors Gotjē Pupo.

Svētdien jaunietis gāja bojā, kad policija par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu pie Šerbūras-en-Kotentīnas, Normandijā, mēģināja apturēt automašīnu ar trim cilvēkiem. Autovadītājs neizpildīja policijas prasības, turpināja braukt vēl ātrāk. Automobiļa kustību apturēja otra policijas automašīna, bet visas trīs personas mēģināja bēgt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no automašīnā esošajiem aizbēga, bet otrs tika aizturēts un apsūdzēts aizdomās par laupīšanu, jo automašīna, kurā viņi atradās, bija zagta.

“Trešā persona – 19 gadus vecs jaunietis no Šerbūras-en-Kotentīnas – iesaistījās konfrontācijā ar policistiem no otras patruļmašīnas un, mēģinot bēgt, iesita policistam,” informēja prokuratūrā.

Viens no policistiem izmantoja elektrošoku, bet policiste ar dienesta ieroci, trāpot krūtīs, viņu letāli sašāva.

Pēdējos gados zināmas sabiedrības aprindas mēģina apsūdzēt policiju par pārmērīga spēka pielietošanu, īpaši pret minoritāšu pārstāvjiem.

Pērn Francija piedzīvoja vardarbīgas masu nekārtības, kuras izraisīja kāda 17 gadus veca arābu izcelsmes pusaudža nāve policista raidītas lodes rezultātā. Pusaudzis atteicās apturēt savu automobili pēc policijas pieprasījuma un mēģināja bēgt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.