U-20 izlase sāk ar pārliecinošu uzvaru 0

Latvijas U-20 basketbola izlase Eiropas čempionātu Tallinā sākusi ar pārliecinošu 87:59 uzvaru pār Izraēlas vienaudžiem.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 133
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

Eiropas čempionāta pirmās minūtes Latvijas izlasei iznāca biklas, mača sākumā mūsējie nokļuva zaudētājos ar 4:15, taču tas bija vienīgais nepatīkamais brīdis šajā spēlē. Jau pirmajās minūtēs sevi kā līderi pieteica Ingus Jakovčs, pirmajā ceturksnī ebreju grozā saberot 13 punktus, visā spēlē – 26. Vadību izdevās izkarot pat pirmajā ceturtdaļā, pēc pārtraukuma labāk strādāja arī aizsardzība un uzvara izcīnīta ar graujošu starpību.

“Par pretinieku spēli bija pilna informācija ieskaitot izraēliešu galvenā trenera Šarona Drukera kādreizējā asistenta Permas komandā Gundara Vētras vērtējumu par šī  speciālista darba īpatnībām. Izskatījās, ka Iraēlas komanda par mums zina krietni mazāk. Kā jau gaidījām, pretinieki visu spēli sedza zonu. Pirmajās minūtēs mazliet apjukām, netrāpījām brīvus metienus un nokļuvām zaudētājos (4:15). Tad spēlē ļoti veiksmīgi iekļāvās Ingus Jakovičs, kurš ne tikai guva svarīgus punktus, bet arī paveica lielu darbu aizsardzībā, apgrūtinot dzīvi izraēliešu saspēles vadītājiem. Partneri pavilkās līdz un, tiklīdz sākām agresīvi spēlēt aizsardzībā, parādījās arī veiksme uzbrukumā. Neitralizējām pretinieku stiprākos ieročus. No mīnusiem tikām ārā samērā ātri, bet izšķirošais lūzums nāca pakāpeniski. Ar pacietīgu un disciplinētu spēli salauzām pretiniekus, kuri darbojās diezgan haotiski. Labi pastrādāja visa komanda, ieskaitot garos spēlētājus. Viņu devums punktu izteiksmē varbūt neizskatās ļoti iespaidīgi, bet basketbolā ne visas pozitīvās darbības atspoguļojas statistikā,” par pirmo cīņu basket.lv izteicies Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Artūrs Štālbergs

C grupas turpinājumā Latvijas izlases pretinieki trešdien būs Krievijas izlase, ceturtdien Bulgārija, piektdien Spānija. Grupas pirmajā spēlē Spānija pārliecinoši ar 76:54 pārspēja Krieviju. Cīņu par medaļām turpinās pirmo trīs vietu ieguvēji.

Uz Tallinu Latvijas izlasi šoreiz aizveduši treneri Artūrs Štālbergs un Jevgeņijs Kosuškins. Pirmais šādas raudzes turnīros bijis kā galvenā trenera asistents, otrajam tas ir debijas Eiropas čempionāts. Pārbaudes spēles skaidru atbildi par Latvijas izlases gatavību nesniedza. No deviņu spēļu turnejas Ķīnā atvesti astoņi zaudējumi, turklāt daži ar graujošiem iznākumiem. Pēc šīs turnejas kandidātu lokā notika četras izmaiņas, tikai spēles galotnē tika pārspēta U-18 izlase, toties omu uzlaboja pēdējā pārbaudē pārliecinošā 86:55 uzvara pār zviedriem. Komandas treneru rīcībā ir labākie spēlētāji, ir sevi jau pieaugušo basketbolā apliecinājušie Kaspars Vecvagars, Jānis Bērziņš un Ojārs Siliņš; tika diviem spēlētājiem (Robertam Stumbrim un Pēterim Rēķim) nav Eiropas jaunatnes čempionātu pieredze.

„Esmu apmierināts ar treniņprocesā paveikto. Spēlētāji ātri apguva visu jauno informāciju, varējām produktīvi strādāt. Arī komandas „ķīmija” ir pozitīva un tas palīdzēja iejusties spēlētājiem, kuri nepiedalījās Ķīnas turnejā. Ir skaidrs, kā spēlēt ar katru pretinieku un domāju, ka varam cīnīties veiksmīgi. Ar visas komandas spēkiem,” Artūrs Štālbergs par pirmo mērķi izvirzījis iekļūšanu grupas labāko trijniekā.

Latvijas izlases sastāvs: Kaspars Vecvagars (1993, 190, “Lietkabelis”, Lietuva), Ingus Jakovičs (1993, 185, “Liepājas lauvas”), Edgars štelmahers (1994, 190, Ventspils augstskola), Roberts Krūmiņš (1993, 196, “Liepājas lauvas”), Toms Leimanis (1994, 188, Ventspils augstskola), Jānis Bērziņš (1993, 201, BK “Valmiera”), Roberts Stumbris (1993, 198, “Jūrmala/Fēnikss”), Pēteris Rēķis (1993, 197, “LU”), Ojārs Siliņš (1993, 204, “Trenkwalder”, Itālija), Andrejs Gražulis (1993, 200, BK “Ventspils”), Iļja Gromovs (1994, 207, Ventspils augstskola), Elvis Saulītis (1993, 208, BK “Valmiera”).

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS TALLINĀ

C grupa

Latvija – Izraēla 87:59 (20:18, 41:36, 64:45). Jakovičs 26, Vecvagars 17, Bērziņš 15, Stumbris 11, Gražulis 6, Krūmiņš 5, Siliņš 4, Gromovs 3, Rēķis, Leimanis, Štelmahers, Saulītis.