ASV prezidents Džo Baidens tiekas ar Ukrainas prezidentu Volodomiru Zelenski Kijivā, Ukrainā. 2023. gada 20. februāris
ASV prezidents Džo Baidens tiekas ar Ukrainas prezidentu Volodomiru Zelenski Kijivā, Ukrainā. 2023. gada 20. februāris
Foto. Scanpix / AP /AFP / REUTERS

Ukraina un ASV sākušas sarunas par drošības garantijām 68

Ukraina un ASV ceturtdien sāka sarunas par divpusēju līgumu par drošības garantijām, paziņoja Ukrainas prezidenta birojs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
6 lietas, kas jādara pēc pulksten 17.00, lai palēninātu novecošanos
Kokteilis
Pasaule ir tikai sekundes attālumā… “Dzīvais Nostradams” izsaka satraucošus pravietojumus
Tramps draud Eiropas Savienībai ar 50% tarifiem un uzskata, ka ES ir ļoti sarežģīts partneris
Lasīt citas ziņas

Šajās sarunās Ukrainas delegāciju vada prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks. Kas tajās piedalās no ASV puses, netiek ziņots. No informācijai presei pievienotā fotoattēla var secināt, ka sarunas notikušas, izmantojot videosakarus.

Jūlijā Viļņā notikušajā NATO samitā G7 valstis, tostarp ASV, parakstīja deklarāciju par palīdzību un drošības garantijām Ukrainai, un šajā deklarācijā tika pieminēta šādu divpusēju līgumu parakstīšanas iespēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Simboliski, ka tieši Amerikas Savienotās Valstis – mūsu lielākais stratēģiskais partneris – bija pirmā valsts, ar kuru Ukraina sāka šo procesu. Šādi mēs radām veiksmīgu modeli arī citiem partneriem,” platformā “Telegram” ierakstījis Jermaks.

To, ka šonedēļ sāksies Ukrainas un ASV sarunas par drošības garantijām, pirmdien apstiprināja ASV Valsts departamenta preses pārstāvis Metjū Millers.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.