“Ukrainas bruņoto spēku vadībai nepatīk sliktas ziņas!” Pastāv dažādi viedokļi par to, kas pēdējās dienās noticis Harkivas apgabalā 89

“Pastāv dažādi viedokļi par to, kas pēdējās dienās noticis Harkivas apgabalā,” TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” atklāj Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.

Reklāma
Reklāma
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Vairums Ukrainas militāro speciālistu uzskata, ka Ukraiņu vienības nebija gatavas, līdz ar to sekoja komandieru maiņa.

Liela varbūtība, ka Ukraiņi paši izlēja ūdeni. “Krieviem ir video materiāli, kur viņi gāja pāri robežai pilnīgi netraucēti ar lielām vienībām, viņi nedabūja pāri galvai neko ne dronus, ne artilērijas – pārgāja bez pretestības. Tad izvērsās un sāka ieņemt teritorijas. Komandieris par to ir noteikti atbildīgs.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Slaidiņš min vēl pāris Ukraiņu klupšanas akmeņus – saliedētība, komandvadība, vienību apmācība, koordinācija.

“Ukrainas bruņoto spēku vadībai nepatīk sliktas ziņas. Komandieri saka to, ko grib dzirdēt, ja viņi pasaka problēmu, tā tiek noraidīta. Tad problēmas netiek atklātas, tas noved pie tā, ka komandieris negrib izklāstīt problēmas – tā nedrīkst darīt, izlikties, ka viss kārtībā un mums problēmu nav,” Slaidiņš teic.

Harkiva neplāno evakuēt iedzīvotājus no pilsētas, paziņojis Harkivas mērs Ihors Terehovs, piebilstot, ka, gluži pretēji, cilvēki plūst uz pilsētu no citām vietām, kur notiek aktīvas kaujas.

“Gaisa trauksme turpinās jau ilgāk nekā astoņas stundas, taču mēs šo nakti pārdzīvojām mierīgi. Diennakts laikā tika veikti uzlidojumi dzīvojamām ēkām. Ienaidnieks izmanto cilvēku iebiedēšanas taktiku, lai cilvēki pamestu pilsētu,” sacīja Terehovs.

Neskatoties uz to, pilsētā jau ir ieradušies vairāk nekā 6000 cilvēku. Viņi ir izmitināti kopmītnēs un nodrošināti ar “visu iespējamo, lai viņi justos vairāk vai mazāk pasargāti”, norādīja Harkivas mērs.

Terehovs sacīja, ka pilsētā ir pietiekami daudz mantu evakuētajiem, taču ir problēmas ar elektroapgādi.

“Pēc apšaudes 23.martā, kad tika iznīcinātas visas termoelektrocentrāles un transformatoru apakšstacijas, mums šodien nav savas elektroenerģijas ražotnes. Protams, tā dēļ ir izstrādāti elektrības atslēgšanas grafiki gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām. Situācija ir saspringta,” skaidroja mērs.

Reklāma
Reklāma

Krievijas karaspēks 10.maijā sāka ofensīvu Harkivas apgabalā un tam izdevies sagrābt savā kontrolē vairākus ciematus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.