Ukrainas spēki spiesti pāriet aizsardzībā – plānotais uzbrukums nav sasniedzis rezultātus. Vai ukraiņi apstāsies? 108

Pievieno LA.LV

Vispārējā situācija – ukraiņu komandieru publicētais liek secināt, ka Ukrainas bruņotie spēki ir spiesti pāriet aizsardzībā visā frontē. Zaporižajas sektorā jau nedēļu, pusotru īsti nekas nenotiek – sadursmes ir, bet virzības nav. Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs atzinis, ka plānotais uzbrukums nav sasniedzis rezultātus, bet tas nenozīmē, ka ukraiņi apstāsies – noteikti turpinās dot triecienus. Tā par šā brīža situāciju frontē TV24 raidījumam “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” komentēja Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.

Veselam
Ne tikai atmiņas zudums: ārsti atklāj sešas slēptās demences pazīmes, kuras bieži tiek ignorētas
Kokteilis
Slepenais likteņa kods: kāda patiesība slēpjas cilvēka dzimšanas datumā
Kokteilis
Viņi būs kā pazuduši cilvēki – šīs 4 zodiaka zīmes šopavasar zaudēs galvu mīlestības dēļ 1
Lasīt citas ziņas

“Redzēsim, kāda būs rietumu reakcija pēc šī Žalužnija publicētās informācijas, kādas ieroču sistēmas nāks un vispār kāda būs turpmākā Ukrainas taktika,” turpina Slaidiņš.

Krievija, izvērtējot tuvākās nākotnes karadarbību, vēl vairāk ir pastiprinājusi dziļi ešalonētās aizsardzības izveidošanu, esošās pilnveidošanu, skaidrs, ka Krievija darīs visu, lai nākotnē maksimāli izslēgtu kādu Ukrainas armijas caurrāvumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Adijivka – tā ir rudens kampaņas izšķirošā kauja. Situācija tur ir ļoti, ļoti sarežģīta. Lai gan uzbrukumu skaits ir samazinājies, bet Krievijas bruņotajiem spēkiem izdevies gūt panākumus vairākos atslēgas punktos – gan ziemeļos, gan dienvidos no pilsētas,” rezumē Slaidiņš, sakot, ka “skaidrs, ka šī kauja prasa Ukrainai pietiekami lielu resursu. Jāsavelk visi iespējamie spēki, lai noturētu šo pilsētu.”

Situācija Adijivkā atgādina Bahmutas scenāriju, kur krieviem izdevās lauzt Ukrainas spēku pretestību. Līdzīgi arī šeit – krievi ir ieķērušies Ukrainas armijas aizsardzības līnijās un spēj virzīties uz priekšu.

Pie Bahmutas gan uzbruka “Vagner”, tad tagad ir jautājums – cik efektīvi būs šeit krievu “Storm-Z” vienību darbība. Bahmutā “Vagner” bija pietiekami daudz algotņu, profesionālu karotāju, tomēr arī šeit, Adijivkā, krieviem ir panākuminorāda Slaidiņš.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.