“Ukraiņi iegājuši rutīnā pēc pusgada karadarbības – domā, ja fronte turas, tad kā brīvprātīgajiem nav jāpiesakās,” – secina Slaidiņš 49

Krievija joprojām cer sasniegt savus mērķus Ukrainas okupēšanā – gan ar teroru, gan ar šantāžu.

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 16
Lasīt citas ziņas

Ukraiņu mobilizācija notiek nepārtraukti, mazliet samazinājusies brīvprātīgo plūsma, bet vienības frontē tiek papildinātas pēc vajadzības. Ukraiņu sabiedrība mazliet iegājusi rutīnā pēc pusgada karadarbības – domā, ja fronte turas, tad kā brīvprātīgajiem nav jāpiesakās. Dzīvā spēka trūkuma nav, atgriežas tie karavīri, kas izgājuši militāro apmācību Lielbritānijā.

Krievi Ukrainas karā operē ar sešiem atsevišķiem grupējumiem, spiežas un graužas iekšā metrs pa metram Ukrainas austrumos, kur viņiem ir tehniskais pārsvars.

CITI ŠOBRĪD LASA

Harkivas frontē turpinās frontālas sadursmes, notiek artilērijas apšaudes visā frontes līnijas garumā, ukraiņi ir atvairījuši visus uzbrukumus maģistrālai šosejai.

Izjuma – Slovjanska – pamatā tur karo krievu brīvprātīgie un KF Austrumu apgabalā iesauktie, tur ukraiņi ieguvuši dažus kv. kilometrus apgabalā, lai iemantotu taktiskas priekšrocības. Izskatās, ka tas vairs nav KF stratēģiskais virziens, tāpēc viņi izmanto tikai mazas triecienvienības.

Bahmutas frontē uzbrūk un pagaidām zināmas sekmes gūst tā saukais Vāgnera grupējums, kurš mazāk pieturas armijas reglamentam. Krievu kara stratēģi izmanto arī Doņeckas tautas republikas (turpmāk – DTR) un Luhanskas tautas republikas (turpmāk – LTR) mobilizēto zaldātu entuziasmu. 3. armijas korpuss no Piemaskavas jau ieradies frontē, patlaban veicot bataljona kaujas taktisko grupu rotāciju. Ukraiņu BS uzsākuši kaujas Bahmutas pilsētas nomalēs, uzspridzinājuši dzelzceļa tiltu, lai ierobežotu krievu kustību, cīņas pilsētas ielās ir nenovēršamas.

Krievi jau pārņēmuši savā kontrolē rūpnīcu “Knauf” Solidaras pilsētā, atverot ceļu uz pilsētas centru. Tur gaidāmas sīvas kaujas. Ukraiņi pamazām atkāpjas uz drošām teritorijām, pirms tam novājinot agresora spēkus. Zaicevā krievi centušies uzlauzt ukraiņu aizsardzību, lielas izmaiņas nav gaidāmas.

Doņeckas sektorā pārsvarā uzbrūk DTR spēki, kauja notiek par apdzīvotu vietu Piski. Par 80% tā nonākusi krievu kontrolē. Visticamāk, ka krievi cenšas aplenkt Avdijivku, kas astoņos kara gados kopš 2014. gada ir pārvērsta par cietoksni. Doņeckas sektora centrālajā daļā krieviem ir vērojami panākumi.

Zaporožjes sektorā ir panākumi ukraiņu partizāniem, uzspridzinot dzelzceļa tiltu pie Melitopoles, kas līdz šim pieņēma daudzus krievu kara ešelonus. Krievi šauj pa pilsētu Energodar un apšauda ukraiņu pozīcijas no AES teritorijas. Tas ir politisks, ne militārs objekts. Turpinās šantāža, lai nosēdinātu Ukrainu pie sarunu galda. Nesen ir trāpīts netālu no AES 1.bloka, situācija ir dramatiska.

Runājot par ukraiņu gūtajiem panākumiem: 10 bāzes, trīs komandpunkti ir iznīcināti. Hersonas apgabalā krievu spēki mēģinājuši iznīcināt ukraiņu priekštilta pozīcijas – bez panākumiem. Antonova tilts pār Dņepru raķešu triecienā ir padarīts nepiemērots krievu tehnikas pārvietošanai. No medijos izplatītām baumām LA.LV lasītājiem uzreiz nevajadzētu uztvert, ka krievu virsniekiem būtu sākusies panika, bet štābi tiešām tiek atvilkti nost no frontes priekšējām līnijām. Ukraiņiem nebūtu jāļaujas vieglas uzvaras eiforijai.

Dienvidu apgabalā sadzītas visas KF kaujas spējīgās vienības – Rosgvarģija u.c. Dņepras rietumu krastā ir tuvu pie 20000 krievu karavīru.

Ukrainas izlūki atzinuši, ka krievu militārais sektors ROSTEH ar 800 meitas kompānijām pēc Kremļa rīkojuma atcēluši atvaļinājumus un palielināts bruņošanās budžets par 700 miljardiem rubļu, strādnieki tiek norīkoti darbam trijās maiņās augu diennakti.

Ar varu mobilizētie LTR cilvēki atsakās cīnīties par Doņecku, jo uzskata, ka esot atbrīvojuši savu apgabalu, tikmēr Krievijas federācijas ekspremjers Dmitrijs Medvedevs pavēlējis rūpnīcu direktoriem savervēt vēl 8000 “lielgabalgaļas” vīru vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI

Caur Krievijas TV ekrāniem joprojām tiek intensīvi skalotas sabiedrībai smadzenes, tiek pievilināti nākamie karavīri, piesolot prāvu samaksu par piedalīšanos karā Ukrainā.

Krievija jau pasūtījusi 1000 bezpilota kaujas dronus no Irānas, daži jau ir frontē – testēšanai, pārējie tiks ātri iesaistīti karadarbībā, tas noteikti pacels agresora karaspēka ugunsjaudu, tāpēc ukraiņiem būs jāizstrādā aizstāvēšanās taktika.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 16
Atklāj, cik Krievijas pilsoņi jau lūguši patvērumu Latvijā mobilizācijas dēļ
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
ASV draud Krievijai ar smagām sankcijām aneksijas gadījumā
Putins nav atļāvis Krievijas ģenerāļiem atkāpties no Hersonas, jo tas izskatītos pēc pazemojošas sakāves 56
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Tavas iespējas šodien kaut ko sasniegt ir ļoti lielas! Horoskopi 25.septembrim
18:40
Kā un kāpēc bērnos audzināt saudzīgu attieksmi pret dabu un dzīvo radību?
18:19
Arnis Latišenko: Latvijas atkarības mazināšana no Krievijas ekonomiskajā, informatīvajā, reliģiskajā un kulturālajā jomā
17:21
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists
Naktī nezināmi vandaļi Krievijas karoga krāsās nokrāsojuši uzrakstu “Bolderāja” 24
Mūžībā aizgājusi kādreizējā NEPLP vadītāja Aija Dulevska Cālīte
Atklāj, cik Krievijas pilsoņi jau lūguši patvērumu Latvijā mobilizācijas dēļ
“Pēc Vairas Vīķes-Freibergas neviens prezidents nav uzstādījis Latvijas ilgtermiņa attīstības plānus!” norāda Ēķis 31
“Ir jāceļ minimālās algas, lai izvilktu darbinieku no verdzības stāvokļa!” Feldmans skaidro, kā rīkojās igauņi 41
Bijušais mājas vecākais atklāj, ka iekaustīts, kad mēģinājis pārliecināt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt ēkas siltināšanu
“Neturēt vaļā logus, netecināt ūdeni, mazgājot zobus!” Eksperti stāsta, kā mājsaimniecībām taupīt energokrīzes laikā
Ainārs vēl 23. februārī bij galvenais tiltu būvētājs uz Maskavu! Egila Līcīša feļetons
FOTO. “Apbrīnas vērtais ozolkoka parkets un 1938. gada trauku bufete!” Kādā mājā dzīvoja Prezidenta pils galvenais elektriķis
Izmantojot hidrauliskos instrumentus, Rīgā no avarējuša auto atbrīvo cietušo
“Krieviem jāpaliek un jācīnās pret Putinu.” Lietuva nedos patvērumu Krievijas pilsoņiem, kas bēg no mobilizācijas 23
Vai šī būs diena, kad beidzot laikapstākļi mūs lutinās? Prognoze sestdienai
Palestīniešu fermeris netīšām uzgājis lieliski saglabātai Bizantijas laiku ēkas grīdas mozaīkai 3
Ķīpsalā top viedā pilsēta, kurā būs gudrās stāvvietas, viedais apgaismojums un citi risinājumi
Plaušu veselības rādītāji. Kad klepus kļūst bīstams?
Rīgā atvērta automatizētā picērija – pica top 3 minūšu laikā
Azovstaļ gūsteknis pirms un pēc gūsta – tik šausminoši, ka trūkst vārdu, veroties fotogrāfijā 53
Ārste skaidro, kāpēc nav vērts laboratorijās pārbaudīt ērces: “Nevienam to neiesaku”
Planētas noslēpumi: Ģēnijs ne–parastais jeb Neticamais Ludviga van Bēthovena dzīvesstāsts
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
VIDEO. Rīgas pašvaldības policijas glābēji izglābj no tilta Daugavā ielēkušu vīrieti
IELU INTERVIJAS. “Ēdīšu mazāk!” Latgales iedzīvotāji ar satraukumu gaida jaunos rēķinus 1
VIDEO. Pēc daļējas militārās mobilizācijas izsludināšanas uz Gruzijas robežu plūst Krievijas transportlīdzekļu straume