Latvijā
Politika

Ungārija vēlas paplašināt sadarbību ar Latviju aizsardzības nozarē0

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts

Ungārija vēlas paplašināt sadarbību ar Latviju aizsardzības nozarē un jau tuvākajā laikā apsvērs iespēju pievienoties Latvijā bāzētajam NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centram, šodien savā pirmajā oficiālajā vizītē Latvijā norādījis Ungārijas aizsardzības ministrs Tibors Benko.

Latvijas Aizsardzības ministrijas izveidotajā portālā “Sargs.lv” teikts, ka vizītes laikā Benko tikās ar Latvijas aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP), viesojās NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā, kā arī nolika ziedus pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa.

Benko uzsvēris, ka viņa vizītes mērķis ir stiprināt nākotnes sadarbību un savstarpējās pieredzes apmaiņu. “Mums jāmācās vienam no otra, jo katrai dalībvalstij, veidojot savu aizsardzību, ir dažādi uzskati un dažādi paņēmieni. Mums ir spēcīgs NATO Militārās medicīnas izcilības centrs, jums – NATO stratēģiskās komunikācijas centrs. Nupat mēs no tās atgriezāmies. Ja runājam par tur dzirdēto un redzēto, tad varu jūs tikai apsveikt. Uzskatu, ka arī Ungārijai būtu jāpievienojas šī centra darbam, jo tā veikums ir svarīgs ikvienai NATO dalībvalstij,” uzsvēris Benko.

Viņš piebildis, ka nesen Ungārijas gaisa spēki noslēdza jau otro rotāciju Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā un pauda gatavību to turpināt 2022. gadā. Tāpat tiek domāts pie cita veida bruņoto spēku sadarbības. “Mēs gribētu sadarboties arī citās jomās, piemēram, mums ir ļoti ierasti darbi saistīti ar miera uzturēšanas operācijām. Tāpēc mēs gribam stiprināt sadarbību ar Latviju arī šajā virzienā,” norādījis Benko.

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) atzinīgi novērtējis Ungārijas vēlmi stiprināt sadarbību kopējās miera uzturēšanas operācijās, jo Latvijai, atšķirībā no Ungārijas, nav pieredzes ANO vadītās miera uzturēšanas misijās. Tāpat Ungārijas pusei esot svarīgi skaidrot nepieciešamību par NATO klātbūtnes stiprināšanu Latvijā.

“Decembrī tuvojas NATO samits. Mēs neesam gandarīti ar visu, kas tur notiek, jo mēs gribētu ātrāku attīstību – gan par atbalstu reģionam, gan par gatavību. Mēs par to gribam dzirdēt Ungārijas viedokli. Es gribu, lai viņi izprot mūsu pozīciju, lai pēcāk mēs to varam kopīgi ieturēt,” uzsvēris Pabriks.

Latvijas Aizsardzības ministrija un Ungārijas Aizsardzības ministrija līgumu par divpusējiem kontaktiem un sadarbību militārajā jomā parakstīja 1999.gada 8.jūnijā. Savukārt saprašanās memorands aizsardzības jomā tika parakstīts 2014.gada 28.augustā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
8 stundas