Latvijas-Baltkrievijas robeža. Latvijas armijas karavīrs skatās, kā no dzeloņdrātīm būvē pagaidu žogu uz Latvijas un Baltkrievijas robežas pie Robežniekiem, Latvijā, 2021. gada 28. septembrī.
Latvijas-Baltkrievijas robeža. Latvijas armijas karavīrs skatās, kā no dzeloņdrātīm būvē pagaidu žogu uz Latvijas un Baltkrievijas robežas pie Robežniekiem, Latvijā, 2021. gada 28. septembrī.
Foto: INTS KALNINS/Reuters/SCANPIX

Uz robežas ar Baltkrieviju kļūst “spiedīgi” – talkā mūsējiem ieradusies nākamā Igaunijas policijas vienība 0

Migrācijas spiedienam no Baltkrievijas puses turpinoties, Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments pirmdien nosūtīja uz Latviju jaunu policijas misiju, lai palīdzētu Latvijas kolēģiem.

Kokteilis
Viņas ir kā vīns! 4 zodiaka zīmes, kuru sievietes ar gadiem kļūst tikai valdzinošākas
“ASV prezidents ir smagi garīgi slims, un tas apdraud mūsu visu dzīvības” – pasaulē izskan bažas par Trampa piemērotību prezidenta amatam 123
Latvijā šogad notiks masu atlaišanas: darba devēji atklāj savus plānus; uz strīpas būs pat Rīgas pašvaldības darbinieki 24
Lasīt citas ziņas

Igaunijas vienība “ESTPOL 11” strādās Robežnieku apkaimē, kur pēdējā laikā bijis visvairāk mēģinājumu nelikumīgi iekļūt Latvijā no Baltkrievijas puses. Šajā apkaimē iepriekš strādāja arī vienība “ESTPOL 10”, bet pagājušajā vasarā bija izvietota vienība “ESTPOL 9”.

Līdzīgi iepriekšējām rotācijas vienībām arī “ESTPOL 11” galvenokārt patrulēs uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju. Arī šoreiz Latvija ir lūgusi nosūtīt cilvēkus, kas ir apmācību darbam ar pūļa kontrolēšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Maija sākumā Latvijas robežsardze lūdza Igaunijas kolēģu palīdzību, lai novērstu nelegālo migrantu mēģinājumus šķērsot robežu no Baltkrievijas. “ESTPOL 10” Latvijā ieradās maija vidū un strādāja divas nedēļas. Tā kā migrācijas spiediens nav mazinājies, pirmdien uz Latviju devās “ESTPOL 11”.

Igaunijas amatpersonas uzsver, ka Latvijas un Baltkrievijas robeža ir arī Eiropas Savienības un NATO ārējā robeža. Turklāt šādos uzdevumos Igaunijas dienesti gūst reālu pieredzi cīņā pret migrācijas uzbrukumiem.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas-Baltkrievijas robežu nelikumīgi mēģinājuši šķērsot 196 cilvēki, liecina Valsts robežsardzes dati.

Robežsardze jau iepriekš prognozēja, ka, iestājoties siltākiem laikapstākļiem, nelegālās imigrācijas plūsma no Baltkrievijas atjaunosies. Vienlaikus aktivizējušies arī valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas atbalstītāji.

Kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 4316 cilvēki. Tikmēr humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana šogad nav liegta 12 cilvēkiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.