Kultūra
Kultūrpolitika

Vācu mākslinieks aicina Hanzas pilsētu rokdarbnieces piedalīties “Sanāksmju telšu” darināšanā1

Šogad no 4. līdz 7. jūnijam Brilonā (Vācija) notiks starptautiskās Hanzas dienas.

To laikā pilsētā tiks uzstādītas īpašas “Sanāksmju teltis” (“Zelte der Begegnung”) kuras darinātas no adītiem un tamborētiem kvadrātiem.

Projekta ideja pieder vācu māksliniekam Utem Lenardam-Lembekam. Brilonieši paši vienu telti jau ir sarūpējuši, un tagad aicina Hanzas savienības pilsētu iedzīvotājus palīgā, lai varētu izveidot pārējās, kurās svētku laikā tiks uzņemti viesi, notiks viedokļu apmaiņas un diskusijas.

Telšu jeb vigvamu diametrs būs apmēram 4,5 metri un augstumā ap pieciem metriem, katras telts tapšanai plānots izmantot ap 1200 kvadrātiņu.

Kvadrātiņus drīkst adīt vai tamborēt jebkādā krāsā un rakstā, svarīgākais ir izmērs (15×15 cm) un materiāls – mākslinieks aicina darināt kvadrātiņus no 100% akrila dzijas, lai tie varētu izturēt gan lietu, gan karstu sauli.

Kā ikvienā kārtīgā adījumā, dzijas galiem jābūt nostiprinātiem un ieslēptiem.

Aicinājumu savām rokdarbniecēm izplatījis Limbažu novada tūrisma informācijas centrs, kurš kvadrātiņus gaidīs līdz 14. februārim.

Tomēr Limbaži nav vienīgā Hanzas pilsēta Latvijā – šai vēsturiskajai tirdzniecības savienībai piederēja pavisam astoņas Latvijas pilsētas: Rīga, Koknese, Limbaži, Cēsis, Valmiera, Straupe, Kuldīga un Ventspils.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Miljardus ienesošā tūrisma nozare Latvijā ir teju iznīcināta. “Man ir ļoti lielas aizdomas, ka mēs visi nevarēsim kļūt par IT speciālistiem…”
53 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Iespējams tikai Latvijā? Maksātnespējas administrators nepārskaita valstij konfiscētu “netīru” naudu 7,6 miljonu eiro apmērā
43 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Nav skaidrs ar ko viņi nodarbojas!”: Rīgas pašvaldības policijā, vairākus gadus, iespējams, fiktīvi “strādā” daži vadošie darbinieki 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Noziedznieki siro prestižajā Pierīgas Langstiņu rajonā: Gerkenam nozog dārglietas, Rimševicam – seifu, bet advokātu Rebenoku nežēlīgi noslepkavo 8
8 stundas
AT
Andris Tiļļa
Praktiski
FOTO. Aktieris Kaspars Gods ar draugu un kolēģu atbalstu iekārtojis mājokli: kādreiz te bija bērnudārza grausts, tagad – mīlīga muižiņa
9 stundas