“Vai esi izdarījusi kaut ko tādu, lai vīrietim tev gribētos dāvināt ziedus?” Jānis atklāj, kāpēc vīrieši pirmajā randiņā sievietēm nedāvina ziedus 109
Linda Tunte

Foto: Prostock-Studio/SHUTTERSTOCK

Romantiskās filmās un grāmatās tā notiek teju vienmēr – jau uz pirmo randiņu ar sievieti vīrietis ierodas ar ziediem, visbiežāk – sārtām rozēm, tā padarot šo satikšanos īpaši emocionālu. Bet realitātē tā ne vienmēr notiek. Ne viena vien sieviete draudzeņu sarunās izteikusi izbrīnu, kāpēc vīrieši randiņos vairs nedāvina ziedus.

Kokteilis
VIDEO. “Apsardze tiešām noderētu” – Andra Kiviča koncertā skatītājus pārsteidz viņa sievas uzvedība uz skatuves 113
VIDEO. Jūras krastā izskalots tūkstošiem mazu, zilu, noslēpumainu bumbiņu. Tās apdraud dzīvniekus
Krimināls
Par bezpajumtnieka slepkavību sodīts jaunais tēvs pa logu izmet bērnu. Mazuli glābt neizdodas 17
Lasīt citas ziņas

Jau iepriekš LA.LV rakstījām par Jāni Riņķi. Viņš ir 43 gadus vecs vīrietis, kurš piekrita ar mums dalīties savā randiņu pieredzē. Jānim patiešām ir ko teikt par ziedu dāvināšanas tēmu, jo šobrīd arī viņš lielākoties uz pirmo randiņu dodas bez ziediem.

Randiņu formāts ir mainījies

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispirms Jānis norāda, ka satikšanās stils šobrīd ir ļoti mainījies: “Īstenībā vīrieši sievietēm dāvina ziedus joprojām, viņi cenšas to darīt, bet pēdējā laikā (esmu to dzirdējis no vairākiem vīriešiem) ir mainījies pats randiņu “formāts”. Agrāk tika uzskatīts par pienākumu jebkurai sievietei arī pirmajā randiņā uzdāvināt kaut vai vienu ziedu. Taču šobrīd, mainoties randiņu paradumiem, mainās arī ziedu pasniegšanas tradīcijas.

Bieži cilvēki pirmajā randiņā izvēlas vienkārši viens uz otru paskatīties, piemēram, padzert kafiju kopā kādā benzīntankā. Tās ir ātras tikšanās pa ceļam, reizēm vien 10 minūšu ilgas.”

Šādos gadījumos vīrietim nereti nemaz neesot laika paspēt vēl ieskriet ziedu veikalā, laikus ierasties tikšanās vietā, jo arī viņš uz randiņu 17:30 dodas uzreiz pēc darba. Arī ziedu veikali nemaz nav pieejami “gluži uz katra ielas stūra”.

“Piemēram, dāma saka, ka viņai ir 10 minūtes laika, lai ātri satiktos degvielas uzpildes stacijā un vienkārši iepazītos. Tas šodien ir pilnīga norma. Taču dīvaini ir gaidīt, ka vīrietis, kurš šo dāmu ir redzējis pāris bildēs un apmainījies vien ar dažām vēstulēm iepazīšanās portālā, ieradīsies turp ar rožu klēpi, kurā būs 50 rozes,” skaidro situāciju Jānis.

Sava vaina jāuzņemas arī dāmām

Laikā, kad mūsu dzīves ritms ir kļuvis ātrs, pienākumu un plānu ir daudz, arī domas un sajūtas mēdz mainīties, tādēļ Jānis sapratis, ka randiņi ļoti bieži tiek atcelti. Dažkārt vien stundu pirms norunātās tikšanās.

“Man vismaz 10 reizes savā randiņošanas periodā ir gadījies palikt ar ziediem rokās, jo kaut kādu iemeslu dēļ tikšanās tiek atcelta. Teikšu atklāti, ne reizi vien ir bijis kārdinājums iemest ziedus atkritumu tvertnē, nofotografēt tos un aizsūtīt sievietei, kura randiņu pēdējā brīdī ir atcēlusi.

Teikšu vēl vairāk – man ir bijusi daudz komiskāka pieredze. Reiz ar kādu sievieti virtuāli bija izveidojies lielisks kontakts, mums bija aizraujošas telefona sarunas, man viņa bija iepatikusies un bijām nolēmuši tikties. Toreiz sagādāju viņai ne tikai ziedus, bet nopirku arī biļetes izbraucienam ar kuģīti pa Rīgas kanālu. Tiešām likās, ka viņa ir tā vērta! Un, tā kā tikšanās bija plānota brīvdienās, bet es zināju, ka tad biļetes varētu arī nebūt pieejamas (kaut vai dēļ tūristu ekskursiju grupām), iegādājos tās savlaicīgi. Kā jau nojaušat, gandrīz paliku ar ziediem rokās un biļetēm kabatā, jo sieviete, ar kuru bija nolikta tikšanās, pēdējā brīdī vienkārši necēla telefonu. Labi, ka tajā dienā citai dāmai, kuru sākotnēji pat neizskatīju kā īstu variantu, atradās gan laiks, gan gribēšana,” savā pieredzē dalās Jānis.

Tiesa, kopš šīs reizes viņš vairs pirmajos randiņos sievietēm ziedus lielākoties nedāvina. Viņš tos dāvina otrajā, trešajā un nākamajos randiņos, kad jau ir izveidojies pirmais kontakts.

Ziedu izspiedējas

Kamēr daļa vīriešu izvairās pirmajos randiņos pirkt ziedus, tikmēr ir sievietes, kuras Jānis dēvē par “ziedu izspiedējām”: “Viņas jau pirms randiņa grib būt drošas, ka vīrietis tiešām atnāks ar ziediem. Neesmu vienīgais, kas ar to saskāries. Vīrietim tiek uzstādīti gandrīz noteikumi, nosaukti konkrēti ziedi, kas viņam jāņem līdzi vai pat dāvanas! Un tad man rodas jautājums. Vai esi izdarījusi ko tādu, piemēram, izrādījusi īpašu uzmanību, lai viņam tev patiešām gribētos dāvāt šos ziedus?”

Jānis uzsver, ka šodien vairs nav kā agrāk, jo ziedu dāvināšana ir labas gribas žests. To vairs nevar uzskatīt par obligātu pienākumu. Tāpēc viņš pirmajā randiņā vairs ziedus nedāvina, bet ziedus un citas dāvanas dāmām labprāt pasniedz turpmākajos randiņos. Tad, kad kontakts abu starpā jau ir izveidojies.

SAISTĪTIE RAKSTI

Protams, esot arī izņēmumi: “Ir reizes, kad sieviete īpaši pacenšas, lai satiktos, piemēram, ierodoties no kādas tālākas pilsētas. Tas īstenībā nav nemaz tāds retums. Mīlētas grib būt ne tikai rīdzinieces, bet arī sievietes no tālākiem Latvijas nostūriem, kuras nereti pašas vēlas braukt randiņot uz citām pilsētām vai pat apmeklēt Rīgu. Tas visbiežāk notiek kaut vai dēļ baumām, kas varētu izplatīties dzimtajā miestā. Tādos gadījumos es tiešām cenšos parūpēties par to, lai sievietei ir patīkami satikties, neskatoties uz to, ka tā var izrādīties arī mūsu vienīgā tikšanās reize.”

Pirms pieprasīt ziedus un sagaidīt tos kā pašsaprotamu randiņu atribūtu, Jānis aicina padomāt arī par vīrieša sajūtām un tehniskajām iespējām. Reizēm fiziski nepietiek laika tos iegādāties. Un varbūt vīrietim vienkārši nav sajūtas, ka šajā reizē tieši ziedi ir vajadzīgi (jo sieviete šo sajūtu nav radījusi). Tādēļ ļoti iespējams, būs vēl citi randiņi, lieli rožu klēpji un ne tie vien. Bet tas jau atkarīgs no abiem.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
VIDEO. Influencere un dziedātāja Terēze Kalmane laidusi klajā savu jaunāko veikumu
Kokteilis
VIDEO. “Lauri, tu vēl nāksi pie manis ciemos?” Samantu Tīnu pārņem uztraukums, izpildot Reinika dziesmu
Šodien iegūsi vairāk, nekā vari iedomāties! Horoskopi 30. novembrim
Kokteilis
VIDEO. “Palika rūgta sajūta” – Rūta Dvinska dalās ar pieredzi, kas mainījusi viņas dzīvi
Kokteilis
VIDEO. “Apsardze tiešām noderētu” – Andra Kiviča koncertā skatītājus pārsteidz viņa sievas uzvedība uz skatuves
VIDEO. Jūras krastā izskalots tūkstošiem mazu, zilu, noslēpumainu bumbiņu. Tās apdraud dzīvniekus
Krimināls
Par bezpajumtnieka slepkavību sodīts jaunais tēvs pa logu izmet bērnu. Mazuli glābt neizdodas
TV24
Militārais analītiķis: Krievijas tīkojumi uz Baltijas valstīm bija skaidri jau sen. Pēdējais solis ir, protams, militārais
Sinoptiķi izplata brīdinājumu – ilgstoši snigs, braukšanas apstākļi būs sarežģīti; Rīgā ievieš “puteņa biļetes”
Lasīt citas ziņas
Kokteilis
FOTO. “Viņa zobi ir sakosti, viņš nervozi pieskaras aprocēm” – princis Viljams publiskā pasākumā ieradies manāmi saspringts
Kokteilis
FOTO. Krāšņi, krāsaini, mirdzoši! Tver skaistākos mirkļus no Latvijas valsts svētku mēneša salūta debesīs virs Ventpils
Kokteilis
“Ceru, ka visi pievienosies man cīņā pret šo briesmīgo slimību…” Dižākās rokzvaigznes Fredija Merkūrija nāve izmainīja sabiedrības priekšstatus par AIDS
Ignats un Virgīnija – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Tev labāk klāsies, ja tu šo dienu pavadīsi vienatnē! Horoskopi 29. novembrim
Kokteilis
VIDEO. “Apsardze tiešām noderētu” – Andra Kiviča koncertā skatītājus pārsteidz viņa sievas uzvedība uz skatuves
Zviedrija un Latvija nepretendēs uz 2030.gada ziemas olimpiādes rīkošanu; piekāpjas Francijai un ASV
TV24
Slaidiņš par Izraēlas iespējām iznīcināt “Hamās”: Var jau nosist līderus, bet viņi vienalga parādīsies
Krievijas armijas triecienvienībās vervē sievietes, arī cietumnieces. Kurās vienībās viņas karos?
VIDEO. Polijā skolā sadurti trīs pusaudži; divi smagā stāvoklī nogādāti slimnīcā
VIDEO. Jūras krastā izskalots tūkstošiem mazu, zilu, noslēpumainu bumbiņu. Tās apdraud dzīvniekus
Krimināls
Par bezpajumtnieka slepkavību sodīts jaunais tēvs pa logu izmet bērnu. Mazuli glābt neizdodas
Sinoptiķi izplata brīdinājumu – ilgstoši snigs, braukšanas apstākļi būs sarežģīti; Rīgā ievieš “puteņa biļetes”
VIDEO. “Praktiskie latvieši!” Soctīklotājus sajūsmina jaunieši, kas no tramvaja izkāpj, rokās nesot dīvānu
Kokteilis
VIDEO. Dziedātājs Igo, gatavojoties koncerttūrei un Ziemassvētkiem, nācis klajā ar jaunumiem
Kokteilis
FOTO. “Nabaga sieviete!” Ingrīdas Circenes izskats rada satraukumu par viņas veselību
TESTS: Atbildi uz 7 jautājumiem un noskaidro, cik labi skolas laikā esi apguvis ģeogrāfiju!
Kokteilis
“Jaunībā mans vēlmju uzstādījums bija – pieci seši bērni..” Imants Parādnieks kļuvis par 8 bērnu tēvu
Kokteilis
Aktieris Gints Andžāns kļuvis par izpilddirektoru
Rita, Vita un Olita – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kokteilis
VIDEO. Kā princis Džordžs, princese Šarlote un princis Luiss izskatīsies, kad būs vecāki? Mākslīgais intelekts sniedz ieskatu nākotnē
Ja tev radusies kāda ideja, centies to attīstīt! Horoskopi 28. novembrim
Tūkstošiem gaismiņu un īpašas svētku dekorācijas: sestdien darbu sāks Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš
Jasmīne mistērijas plīvurā. Recenzija par Liepājas teātra izrādi “Jasmīns”
22:52
TV24
VIDEO. Influencere un dziedātāja Terēze Kalmane laidusi klajā savu jaunāko veikumu
22:16
Rīgā nolemts ieviest maksu 17 sabiedriskajās tualetēs; tās aprīkos ar maksājumu karšu termināļiem
21:44