“Šajos kara apstākļos tas vienkārši ir amorāli!” Āboliņš organizāciju pārstāves, kas prasa NEPLP atlaišanu, vaino melos 35

Vairākas ar mediju darbu saistītas Latvijas nevalstiskās organizācijas izteikušas neuzticību Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pašreizējam sastāvam un pieprasa Saeimu atsaukt padomi no amata pienākumiem. TV24 raidījumā “Uz līnijas” situāciju komentē NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidro, ka šo mediju organizāciju galvenais pārmetums NEPLP ir par satura sašaurināšanu, bet, viņaprāt, lietas būtu jāsauc īstajos vārdos – pazudušas ir tikai ar Krieviju vai Kremli saistītas programmas: “Pēc būtības šie cilvēki, kuri tagad pieprasa NEPLP atlaišanu, viņi NEPLP pārmet cīņu ar Krievijas propagandu. Manuprāt, šajos kara apstākļos tas vienkārši ir amorāli.”

Tāpat NEPLP tiekot pārmesta savu pilnvaru pārkāpšana. Āboliņš akcentē, ka patiesībā tas ir kriminālnoziegums, tāpēc ar to būtu jānodarbojas Valsts policijai, taču tādu gadījumu vienkārši nav.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tie ir brutāli, nožēlojami, ciniski un nelietīgi meli. Šīs personas melo. NEPLP nav pārkāpusi savas pilnvaras,” savu sašutumu neslēpa NEPLP pārstāvis.

Viņam ir žēl, ka atsevišķu mediju organizāciju pārstāves izplata nepatiesu informāciju.

Āboliņš atgādina, ka NEPLP neskatās uz ideoloģiju, bet skatās uz to, kas rakstīts likumā. “Padome nepieņem likumus – padome tos pilda,” viņš uzsvēra.

Jau vēstīts, ka Septiņas ar mediju darbu saistītas Latvijas nevalstiskās organizācijas kopīgā iesniegumā Saeimas priekšsēdētājam un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai izsaka neuzticību Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pašreizējam sastāvam un pieprasa Saeimu atsaukt padomi no amata pienākumiem.

Tās uzsver, ka NEPLP sistemātiski pārkāpj savas pilnvaras un ierobežo neatkarīgu mediju darbu Latvijā.

Organizācijas savā iesniegumā uzsver, ka pašreizējā NEPLP sastāva īstenotā prakse ir pretēja sabiedrības, tajā skaitā mediju interesēm – NEPLP nepamatoti iejaucas mediju radītajā saturā, rada nesamērīgus ierobežojumus mediju darbībai, graujot mediju neatkarību.

Tā vietā, lai padome nodrošinātu savus pamata uzdevumus – vārda un uzskatu paušanas brīvību, sociāli nozīmīgas informācijas vispārēju pieejamību un netraucētu brīvas diskusijas uzturēšanu medijos –, tā cenšas sodīt plašsaziņas līdzekļus.

Turklāt sods medijiem tiek piemērots par godprātīgu Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (EPLL) 24. panta ceturtās daļas ievērošanu, proti, medijiem savā darbā nodrošinot viedokļa apmaiņu ar pienācīgu precizitāti un neitralitāti, uzsver organizācijās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.