VID EDS
VID EDS
FOTO; Ekrānuzņēmums VID EDS

Vairāki tūkstoši iedzīvotāju automātiski savā kontā saņems pārmaksāto nodokli, ja EDS būs norādīta nepieciešamā informācija 30

Ja 2022. gadā algai vai pensijai nav piemēroti visi nodokļu atvieglojumi vai ja ir ieguldīts privātajos pensiju fondos vai uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā un izveidojusies nodokļa pārmaksa, tad VID to pārskaitīs uz nodokļa maksātāja kontu. Informācija par aktuālo kontu jāpaziņo līdz 30. septembrim, vēsta LVportals.lv.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Portāls informē – ja nav izmantota iespēja atgūt 2022. gadā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, tad Valsts ieņēmumu dienests vairākos gadījumos pārmaksu izmaksās automātiski. Tāpēc šomēnes, līdz 30. septembrim, ir jāpaziņo konts, uz kuru naudu pārskaitīt. Šie iedzīvotāji saņems par to informatīvu vēstuli Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā vai pa pastu. Likumā noteiktajos gadījumos arī turpmāk būs iespējams automātiski saņemt nodokļa atmaksu bez gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas.

Lai VID varētu pārskaitīt šo nodokļa pārmaksu, cilvēkiem līdz šī gada 30. septembrim EDS jānorāda savs bankas konts, uz kuru pārskaitīt naudu. Tie iedzīvotāji, kuri nav EDS lietotāji, bet kuriem arī varētu būt izveidojusies nodokļa pārmaksa, vēstules no VID saņems papīra formātā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iesniegums pieejams EDS sadaļā “Sagatavot dokumentu no veidlapas” – “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa dokumenti” – “Iesniegums automātiskai nodokļa atmaksas saņemšanai, neiesniedzot gada ienākumu deklarāciju”.

Turpmāk tie iedzīvotāji, kuriem par iepriekšējo gadu būs izveidojusies iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksa, bet nebūs čeku par attaisnotajiem izdevumiem, nodokļa pārmaksu varēs saņemt, neiesniedzot gada ienākumu deklarāciju, ja līdz šī gada 30. septembrim aizpildīs EDS iesniegumu un norādīs tajā savu bankas kontu.

Saņemt nodokļa atmaksu bez gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas iedzīvotāji varēs šādos gadījumos (jo par tiem VID rīcībā jau ir informācija):

ja cilvēka algai vai pensijai gada laikā nav piemēroti visi nodokļu atvieglojumi (piemēram, par apgādājamajiem, atvieglojumi mazākiem ienākumiem vai atvieglojumi invaliditātes gadījumā, politiski represētajiem vai nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem);
ja cilvēkam iepriekšējā gadā ir bijuši ieguldījumi privātajos pensiju fondos vai uzkrājošā dzīvības apdrošināšana.
Šajos gadījumos nodokļa pārmaksu par 2022. gadu VID pārskaitīs līdz 2023. gada 31. decembrim.

Savukārt, ja cilvēkam būs uzkrāti čeki par attaisnotajiem izdevumiem (medicīnu, zobārstniecību, izglītību, bērnu pulciņiem un ziedojumiem), tad viņš arī turpmāk varēs iesniegt gada ienākumu deklarāciju un atgūt pārmaksāto nodokli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.