Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Valdība vienkāršo privātmāju datu reģistrāciju kadastrā. Kādas ir trīs būtiskākās izmaiņas likumdošanā? 7

Ministru kabinets šodien apstiprināja Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātos grozījumus Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumos, lai vienkāršotu un paātrinātu privātmāju kadastrālo uzmērīšanu un datu reģistrāciju kadastrā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) uzsver, ka, lai valstī veicinātu ekonomisko attīstību un iedzīvotāju labklājību, šobrīd ir svarīgi samazināt birokrātiskos šķēršļus būvniecības nozarē. Privātmājas reģistrācija tāpat kā iepriekš tiks pieteikta būvniecības informācijas sistēmā un tālāk notiks datu apmaiņa starp sistēmām. Cilvēkiem pakalpojuma pieteikšana nemainīsies, bet pie rezultāta nonāks ātrāk un lētāk kā līdz šim.

Grozījumi noteikumos paredz trīs būtiskas izmaiņas.
CITI ŠOBRĪD LASA

Privātmājas reģistrācijai informāciju Valsts zemes dienests (VZD) iegūs no būvniecības informācijas sistēmas (BIS), privātmājas reģistrācijas procesā nebūs nepieciešama ēkas apsekošana apvidū un VZD darbinieki veiks datu pārnesi no BIS uz kadastru.

Atslogojot privātmāju īpašniekus no būvju kadastrālās uzmērīšanas ar apsekošanu apvidū, klientiem būtiski tiks samazinātas pakalpojumu izmaksas. Izmaksu samazinājums ir atkarīgs no mājas platības, piemēram, 200 kvadrātmetru mājai pakalpojuma izmaksas var samazināties par 490 eiro.

Būtiski samazināsies arī pakalpojuma izpildes termiņš – tiks ietaupītas piecas darba dienas privātmāju kadastrālās uzmērīšanas procesā. TM turpinās strādāt pie procesu uzlabojumiem, lai panāktu vēl īsāku būvju kadastrālās uzmērīšanas izpildes laiku.

Grozījumi ir pirmais solis rīcības plāna īstenošanā par administratīvā sloga mazināšanu nekustamā īpašuma attīstīšanas nozarē. Izmantojot jau pieejamos datus no BIS, tiks efektivizēts arī VZD speciālistu darbs, tiks ieekonomēts laiks un darbaspēka izmaksas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.