Foto: Una Kupruka/LETA

“Valsti veido ideja, to aizstāv smagā cīņā, bet tikai tad, kad to atzīst citas valstis, neatkarība kļūst neatgriezeniska.” Latvijas starptautiskās atzīšanas “de iure” 104.gadadiena 0

Latvijas starptautiskās atzīšanas “de iure” 104.gadadienā esam pateicīgi par toreizējo un mūsdienu diplomātu pašaizliedzīgo darbu valsts labā, uzsver Ārlietu ministrijā.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

Ministrijas publiskotajā paziņojumā vēstīts, ka šo dienu dēvējam par Diplomātu dienu. Šodien aprit 104 gadi kopš Sabiedroto valstu Augstākā padome starptautiski “de iure” atzina Latvijas valsti.

Ministrijā uzsver, ka starptautiska atzīšana bija izšķiroši svarīga, lai Latvija apliecinātu sevi kā pilnībā neatkarīgu valsti un veidotu līdztiesīgas attiecības ar citām valstīm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs paziņojumā uzsvēris šīs dienas nozīmību. “Valsti veido ideja, to aizstāv smagā cīņā, bet tikai tad, kad to atzīst citas valstis, neatkarība kļūst neatgriezeniska,” norāda prezidents, sveicot visus šajā dienā, bet īpaši Ārlietu ministrijas diplomātisko un konsulāro dienestu.

SAISTĪTIE RAKSTI