Pasaulē
Citur

Vašingtona un Pekina panāk vienošanos tirdzniecības sarunās0

Foto EPA/LETA

ASV un Ķīna panākušas vienošanos tirdzniecības sarunās, tāpēc Savienotās Valstis svētdien nenoteiks jaunus muitas tarifus Ķīnas precēm aptuveni 160 miljardu dolāru vērtībā, kā bija plānots, paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.

“Mēs esam panākuši ļoti lielu pirmā posma vienošanos ar Ķīnu, ” piektdien tviterī ierakstīja Tramps.

Jaunie tarifi “netiks noteikti, jo mēs tikko panācām vienošanos”, viņš norādīja.

ASV prezidents arī pavēstīja, ka spēkā esošie 25% tarifi Ķīnas ražojumiem 250 miljardu dolāru vērtībā paliks spēkā, tāpat kā 7,5% tarifi precēm vēl 120 miljardu dolāru vērtībā.

Tramps piebilda, ka “mēs nekavējoties sāksim sarunas par otrā posma vienošanos, nevis gaidīsim, kamēr būs garām 2020.gada [ASV prezidenta] vēlēšanas”.

Savukārt Ķīnas tirdzniecības ministra vietnieks Vans Šouveņs žurnālistiem Pekina pavēstīja, ka Vašingtona piekritusi pakāpeniski atcelt tirdzniecības kara laikā Ķīnas precēm noteiktos tarifus.

Saistītie raksti
Ķīnas finanšu ministra vietnieks Liao Miņs teica, ka Pekina nenoteiks muitas tarifus, kas bija plānoti kā atbilde tarifiem, kurus Vašingtona gatavojās noteikt svētdien.

ASV plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka Ķīna piekritusi iepirkt Savienoto Valstu lauksaimniecības produkciju 50 miljardu dolāru vērtībā. Pēc Ķīnas amatpersonu teiktā, panākta arī vienošanās jautājumā par intelektuālā īpašuma aizsardzību un Ķīn;a strādājošo ārvalstu kompāniju tiesību aizsardzību.

Lai gan vienošanās sarunā ir panākta, tā vēl ir jāparaksta.

LA.lv