Latvijas futbola izlases nometni teicamā noskaņojumā sāks Vladislavs Gutkovskis 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Latvijas futbola izlases nometni teicamā noskaņojumā sāks Vladislavs Gutkovskis, kurš iepriekšējās divās spēlēs Polijā kopumā guva trīs vārtus.

Aizvadītajā nedēļā 25 gadus vecais uzbrucējs realizēja 11 metru soda sitienu, palīdzot Čestohovas “Rakow” vienībai kausa izcīņā ar 3:0 sagraut pēc spēka otrās līgas vienību Novi Sončas “Sandecja” un iekļūt trešajā kārtā, bet čempionāta otrās kārtas spēlē viņš guva divus vārtus uzvarā pār Gdaņskas “Lechia” (3:1), kuras sastāvā nebija savainotā Kristera Tobera. Gutkovskim, kurš otrajā puslaikā guva vienības otros – tātad uzvaru nesošos – un trešos vārtus, šī ir atgriešanās Ekstraklasē pēc diviem līmeni zemāk pavadītiem gadiem. Visos trīs oficiālajos sezonas mačos viņš devies sākumsastāvā.

Latvijas izlase šodien Jūrmalā sāks gatavošanos Nāciju līgas pirmajām divām spēlēm – ceturtdien Rīgā pret Andoru un svētdien viesos pret Maltu.

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmo kārtu no trim Latvijas vienībām pārvarēja tikai “Ventspils”, kas savā laukumā pēc spēles pārliecinoši, bet uz tablo tikai ar 2:1 pārspēja Moldovas iepriekšējās sezonas ceturto spēcīgāko komandu Tiraspoles “Dinamo-Auto”. Vārtus guva Lukass Vilela un Jevgēņijs Kozlovs ar 11 metru soda sitienu. Pretiniekus otrajā kārtā “Ventspils” un tāpat “Riga” uzzinās šodien.

“Valmiera” Eirokausos debitēja ar 0:3 viesos pret Polijas vicečempioni Poz­naņas “Lech”, visus trīs vārtus ielaižot otrajā puslaikā. “RFS” izbraukumā izrādīja cienīgu pretestību Serbijas otrai labākajai komandai Belgradas “Partizan” – 0:1. Otrā puslaika sākumā savā soda laukumā, vicinot rokas, bezatbildīgi nospēlēja rīdzinieku pussargs Leonels Strumija, uzdāvinot mājiniekiem iespēju gūt vārtus ar 11 metru soda sitienu. Mača izskaņā serbi pavilka laiku un ne bez pūlēm pārsvaru nosargāja.

30.augustā Latvijas čempionātā “RFS” ļoti svarīgā spēlē viesojās pie “Riga”, bet pirms tam “Liepāja” ar 5:0 sagrāva “Tukumu 2000/TSS” (trīs vārti Artūram Karašauskam), savukārt Jūrmalas “Spartaks” veiksmīgi uzvarēja “Jelgavu” ar 3:2. “Ventspils” kompensācijas laikā izrāva uzvaru pār “Metta” (2:1), bet “Valmiera” pieveica “Daugavpili” 2:0.