“Ventspils” futbolisti sasnieguši UEFA Eiropas līgas trešo kvalifikācijas kārtu.

“Ventspils” var gatavoties portugāļiem; “Liepāja” beidz dalību Eirokausos 0

Latvijas futbola klubs “Ventspils” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas atbildes mačā viesos spēkojās neizšķirti 2:2 (0:1) ar Maltas komandu Gziras “United”, tiekot nākamajā kārtā, kamēr “Liepāja” mājās ar 0:1 (0:0) zaudēja Zviedrijas klubam “Norrkopping”, noslēdzot dalību Eirokausos.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“Ventspils” divu sēļu summā uzvarēja ar 6:2, jo pirmajā mačā ielika pamatīgus pamatus, gūstot panākumu ar 4:0.

Atbildes mačā Maltā ventspilniekiem gan viegli neklājās, par ko liecina statistika. Gziras “United” vairāk kontrolēja bumbu, 23 reizes sita pa vārtiem (ventspilnieki vien septiņas) un tika pie desmit stūra sitieniem (kurzemniekiem viens).

“United” spēles 15.minūtē atklāja rezultātu, kad precīzs bija brazīlietis Džefersons, bet otrajā puslaikā Jevgēņijs Kazačoks un Mihailo Sergijčuks attiecīgi 72. un 79.minūtē vadībā jau izvirzīja “Ventspili”. Jau kompensācijas laikā Džefersons guva savus otros vārtus, panākot neizšķirtu 2:2.

“Ventpils” kvalifikācijas trešajā kārtā tiksies ar Portugāles klubu “Vitoria”.

Tikmēr “Liepāja” divu spēļu summā zaudēja ar 0:3, jo viesos ielaida divus vārtus, bet ceturtdien mājās vēl vienus, pašā mača izskaņā. Savās mājās Aleksandra Starkova trenētajai komandai bija iespējas, tā vairāk sita pa vārtiem, bet ar to bija par maz, bez tam 89.minūtē melnkalnietis Seads Hakšabanovičs guva vienīgos vārtus šajā spēlē, “Norrkopping” komandai svinot uzvaru.

Jau ziņots, ka UEFA Eiropas līgas trešo kvalifikācijas kārtu ceturtdien sasniedza valsts čempione “Riga”, kas mājās ar 2:1 uzvarēja Polijas čempioni Glivices “Piast”. Divu spēļu summā rezultāts bija 4:4, bet “Riga” tālāk tika pateicoties viesos vairāk gūtiem vārtiem.

Lai iekļūtu UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, ir jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.