ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rotas paraugdemonstrējumi Ādažos.
ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rotas paraugdemonstrējumi Ādažos.
Foto: LETA

Vēsturnieks: Kāpēc Latvijā visu tur tādā slepenībā – mums taču šeit ir daudz pasaulē labāko drošības sistēmu! 91

Šobrīd no militāro draudu viedokļa Latvija ir visdrošākajā situācijā tās pastāvēšanas vēsturē, bet sabiedrībā nedrošības sajūtu rada tas, ka valsts drošības sfērā ir pārspīlēta slepenības nostāja, tā intervijā Latvijas Radio pauda Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētnieks, vēsturnieks Valdis Kuzmins.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Kā raksta portāls lsm.lv, pētnieks norādīja, ka, piemēram, Latvijai ir pasaules līmeņa gaisa aizsardzības sistēmas, tomēr mēs par to nerunājam. “Tas rada iespaidu, ka mums nekā nav,” sacīja Kuzmins.

“Tie radari, kurus mēs esam nopirkuši, par kuriem latviešu valodā gandrīz neko nevar izlasīt, ir tādas novērošanas sistēmas, kas ir pasaulē labākās, un tās ir uzstādītas jau gadiem.”
CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka pretgaisa aizsardzības raķešu gan Latvijai ir par maz, bet šobrīd rit iepirkums miljarda eiro vērtībā par “Iris-T” sistēmu iegādi.

“Latvijas bruņotajos spēkos ir pasaulē efektīvākā prettanku aizsardzības sistēma,” norādīja pētnieks, sakot, ka šīs slepenības dēļ sabiedrībā nereti Latvijas Nacionālie bruņotie spēki tiek noniecināti.

Vienlaikus pētnieks noraidīja bažas, ka Latvijai šobrīd pastāv militārs apdraudējums, skaidrojot, ka fiziski nav iespējams negaidīts militārs uzbrukums, bet dažādas militāras valstu darbības ir jau savlaicīgi novērojamas, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, raksta portāls lsm.lv.

Viņš atgādināja, ka 2021. gada beigās satelītattēlos bija redzams, kā Krievija gatavojas iebrukt Ukrainā, izvietojot militāros spēkus tuvu robežām.

Kuzmins vērtēja, ka laikā, kamēr Ukrainā notiek aktīva karadarbība, kamēr Ukrainas spēki cīnās mūsu vietā, nekādi fiziski iebrukumi Baltijas valstīs nav iespējami, jo nav, kam iebrukt. “Neatkarīgi, kā beigsies karš Ukrainā, vismaz trīs gadus [pēc tā] karadarbības nebūs,” prognozēja vēsturnieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.