VIDEO. Atbild deputāti: Kādu jūs redzat skolu tīkla reformas nākotni? To vajag atlikt, pārstrādāt vai vispār noraidīt? 33

Sabiedrībā nerimstot diskusijai par skolu tīkla reformu, TV24 devās uz Saeimu, lai noskaidrotu, kāds ir deputātu viedoklis šajā jautājumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Oļegs Burovs (frakcijām nepiederošs): “Pēdējā laikā daudz lietojam tādu vārdu “ekosistēma”, runājot par izglītību. Es nerunāju par valsts pilsētām, bet par laukiem. Tā ir skola, ceļš uz skolu, ceļa kvalitāte, attālums un transports. Es vadu Valsts pārvaldes un un pašvaldību komisiju. Uzdeva Valsts kanceleja kopā ar iesaistītajām ministrijām – Izglītības ministrija, Satiksmes ministrija un VARAM – sagatavot darbu, kā viņiem ar šo strādāt.”

Artūrs Butāns (NA): “Tā ir būtiska infrastruktūra reģionos. Jā, tiešām ir tādas, kur ir zems līmenis un ļoti maz bērnu, bet lielā mērā tie gadījumi, kas bijuši arī mediju uzmanības lokā, tur jau arī rādītāji ir labi un bērnu skaits ir labs. Ja mēs paņemam citu pašvaldības infrastruktūru, teiksim, ceļus. Ar ceļiem mēs tāpat darīsim? Valdība pateiks pašvaldībām – varbūt norociet pāris mazos ceļus, atstājiet tikai dažus lielos, citādāk mēs jums naudu nedosiem ceļiem. Liktos absurdi, vai ne? Bet tieši to tagad dara ar skolām.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Juris Jakovs (ZZS): “Nē, principā es to atbalstu. Vienīgi par saturu man ir ļoti lielas pretenzijas. Skaidrs, ka ekonomiski mēs nevarēsim uzturēt visas skolas.”

Skaidrīte Ābrama (PRO): “Es ieteiktu tajās jomās, tajās vietās, kur šobrīd ir ļoti strīdīgi, paskatīties detalizēti.”

Edgars Tavars (AS): “Apvienotais Saraksts parakstīja vēstuli, ko izstrādāja mūsu frakcijas deputāts Česlavs Batņa, par to, kā mēs varam saglābt vismaz 52 vidusskolas, saglabājot augstas prasības pret kvalitāti un galvenais – saglabājot pieejamību, īpaši Latvijas reģionos.”

Ingrīda Circene (JV): “Nē, es domāju, ka noteikti noraidīt nevajag, jo arī Igaunija iet līdzīgu ceļu, ka mēs konsolidējam mācību spēkus. Tur, kur ir pierobeža, skolas ir arī pa 10-15 kilometriem. Līdz ar to es domāju, ka ir vajadzīga individuāla pieeja. Un, ja skatītos individuāli sarunās ar pašvaldībām, tad arī pašvaldības principā piekrīt, ka augstāka līmeņa izglītība ir vērtība arī viņiem.”

Ramona Petraviča (LPV): “Šobrīd izstrādātā reforma noteikti ir noraidāma un ir jāizstrādā jauna pēc jauniem kritērijiem, jo šie kritēriji vispār nav izpildāmi.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.