Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Atskanēja sprādzieni, cilvēku kliedzieni… Cēsīs uguns noposta koka dzīvojamo māju0

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “Degpunktā” video.

Cēsīs tagad būs par vienu graustu vairāk – tā uzskata vietējie iedzīvotāji pēc ugunsgrēka Andreja Pumpura ielas koka dzīvojamā mājā, kas izcēlās pagājušajās svētku brīvdienās, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Privātmāju rajonā atskanējuši sprādzieni, cilvēku kliedzieni, un tad atbraukuši ugunsdzēsēji. Ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu koka mājā. No tās paspējuši izskriet divi cilvēki. Tad glābšanas darbus sāka ugunsdzēsēji, kuri pārmeklēja telpas pirmajā un otrajā stāvā.

Vienā no mājas istabām ugunsdzēsēji uzgājuši sievieti, kura gulējusi gultā un nemaz nav nojautusi, ka viņas dzīvību apdraud ugunsgrēks. Sieviete nekavējoties tika nodota mediķiem.

“Tā kaimiņiene bija skatījusies – nu kur tāds sarkans uguns?! Tā nav varējuši uzreiz saprast, kas notiek,” stāsta vietējais iedzīvotājs, rādot uz logu, kur esot sācis degt.

Lai arī ugunsdzēsēji rīkojušies operatīvi, liesmas koka māju pārņemušas strauji, tādēļ nācies lūgt papildspēkus. Glābēji ugunsgrēka vietā strādājuši teju četra stundas. Kopējā degšanas platība bijusi 250 kvadrātmeri. Daļēji izdevies nosargāt pirmo stāvu. Taču tiem, kas dzīvoja otrā stāva mājokļos, vajadzēs pajumti meklēt citur. Tur palikušas krāsmatas, jumts ir pamatīgi bojāts.

Daļa no mājas dzīvokļiem bijuši privatizēti, bet daļa tikusi izīrēta īrniekiem.

Saistītie raksti

Ugunsgrēka cēloni izmeklē Valsts policija, kas veic ekspertīzes. Tikmēr vietējie raidījumam “Degpunktā” pauda savu versiju. Proti, viņuprāt, ugunsgrēks izcēlies kāda vīrieša dzīvoklī šajā mājā, kurš tur regulāri smēķējis un sviedis izsmēķus kur pagadās.

Nelaimes brīdī daudzi no ēkas iedzīvotājiem atradušies alkohola reibumā, kas jau daudziem no viņiem ir ierasta lieta. Iespējams, tāpēc ugunsgrēks pamanīts novēloti.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Reģistrēti šogad pirmie meža ugunsgrēki
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Februārī kļūs pieejama aplikācija skolēnu pāridarījumu ziņošanai
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks Latgalē
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Mediķu palīgpersonāla vairākumam ienākumi mazāki par 1000 eiro
46 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Irāna apstiprinājusi, ka pret Ukrainas lidmašīnu tika izšautas divas raķetes
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Šonedēļ laboti jau 11 temperatūras rekordi
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Atklāj cik daudzi uzņēmumi pieteikušies konkursam par pasažieru pārvadāšanu līdz 2030.gadam
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Saslimstība ar gripu Jelgavā mazinājusies. Latvijā gripas epidēmija vēl ir izsludināta
1 stunda