Ekrānuzņēmums/Twitter/Aslimnīca

VIDEO. Civilmilitāro mācību ietvaros smagi ievainoti karavīri ar helikopetru tiek nogādāti medicīnas iestādē 13

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgā un Rīgas apkārtnē norisinājušās civilmilitārās medicīnas mācības “Panaceja 2023”, lai pārbaudītu un pilnveidotu Zemessardzes 1. Rīgas brigādes medicīniskā atbalsta sniegšanas gatavību militāra apdraudējuma gadījumā patstāvīgi un sadarbībā ar atbildīgajiem dienestiem un ārstniecības iestādēm, tādējādi veicinot arī visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas pilnveidi Latvijā.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Mācībās piedalījās karavīri un zemessargi, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS), Rīgas 2. slimnīca, Valsts policija (VP), Rīgas pašvaldības policija (RPP) un Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca savā “Twitter” kontā dalījusies ar video un attēliem no civilmilitārās medicīnas mācībām “Panaceja 2023”, parādot to norises gaitu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī TV3 ziņu dienests dalījies ar video, kur tiek simulēta militāro manevru laikā smagi ievainoto karavīru nogādāšana medicīnas iestādē ar helikopteri.

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir sekmēt valstiski svarīgu funkciju darbību plānošanas, koordinēšanas un partnerības sistēmas izveidošanu starp valsts institūcijām, kā arī privāto sektoru, NVO un iedzīvotājiem. Praktiskais visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas uzdevums ir katrai valsts institūcijai noteikt konkrētus uzdevumus un lomu valsts aizsardzībā.

Tika plānots, ka aravīri un zemessargi mācību laikā pilnveidos iemaņas paplašinātās pirmās palīdzības un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā krīzes apstākļos, trenēs nosacīto ievainoto evakuāciju no apdraudētās teritorijas, viņu nodošanu NMPD brigādēm palīdzības sniegšanai un nogādāšanai ārstniecības iestādēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.