Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, aiz viņa visu Zemessardzes spēku komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, aiz viņa visu Zemessardzes spēku komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.
Foto no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes arhīva

Zemessardzes komandieris: Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti 88

Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” teica Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

“Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti. Katram pilsonim ir jābūt spējai nepieciešamības gadījumā iesaistīties valsts aizsardzībā. Valsts aizsardzības dienests nodrošina šo iespēju un pienākumu aizstāvēt savu valsti,” teica Leščinskis.

Leščinskis norādīja, ka Latvija nevar atļauties uzturēt milzīgu profesionālu armiju, jo ir arī citas vajadzības. Tāpēc Leščinskis akcentē, ka Valsts aizsardzības dienests (VAD) ir risinājums, kādā veidā panākt, lai nepieciešamības gadījumā Latvijai būtu pietiekams militārais spēks aizsardzībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad VAD uzņemtos 300 jauniešus nosūtīs dienēt uz Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi Ādažos.

Pirmais iesaukums dienestu sāks šī gada 1.jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024.gada 1.janvāra – dienests būs obligāts. Šogad plānots uzņemt 300 jauniešus.

Arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču, ja būs tāda nepieciešamība, trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks, nosūtot lēmumu par iesaukšanu Valsts aizsardzības dienestā uz elektronisko adresi vai deklarēto dzīvesvietas adresi, vai izsniegs personīgi. Iepriekš izskanējis, ka nākamgad varētu uzņemt 600 jauniešus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.