VIDEO. Jūs gribēsiet noskatīties vismaz divreiz! Latviešu horeogrāfs Agris Daņiļevičs radījis īpaši enerģisku deju 15

Šoruden dažādās Latvijas vietās notika iemīļotā Latvijas horeogrāfa Agra Daņiļeviča koncerti par godu viņa 60 gadu jubilejai.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Viena no dejām šajā programmā izpelnījās īpašas skatītāju simpātijas, un vairākos koncertos skatītāju nerimstošie aplausi bija kā nepārprotams lūgums to atkārtot vēlreiz. Bet nodejot šo deju divreiz pēc kārtas, domājams, ir pamatīgs izaicinājums.

Dejā valda īpaši liela enerģija, jauneklīgums un vīrišķība. Minētās dejas nosaukums ir “Miķelis”. Tās izdejošana noteikti prasa labu fizisko sagatavotību un veiklību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pats autors par deju sala: “Dejā var redzēt, kas notiek, kad puikas tiek tie ķekatām. Šī deja dzīvo savu dzīvi – tā nemitīgi pilnveidojas. Dejotāji nemitigi izdomā jaunas virsotnes, un es arī ļauju. Tā saucamā dejas akrobātiskā daļa ir atšķirīga katram kolektīvam, kas dejo šo deju – tur ir atstāta brīva vieta varēšanai un interpretācijai.”

Koncertā, piesakot šo deju, vadītāji nedaudz atklājuši arī dejas rašanās stāstu. Viņi norāda, ka dziesmas nosaukums esot radies par godu Agra krustdēlam, kuram ir vārds Miķelis. Kādā no svētku reizēm krusttēvs esot piemirsis viņu apsveikt, tāpēc vēlāk, lai mīkstinātu vainu, tapusi šī unikālā deja, pret kuru retais spēj palikt vienaldzīgs.

Skatieties deju augšā pie šī raksta!

Agris Daņiļēvičs dažādos laikos
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.