FOTO: Gatis Gierts
FOTO: Gatis Gierts
Agris Daņiļēvičs

“Nekas labāks par dejošanu ballītēm nav izdomāts!” Agris Daņiļevičs dalās savās sajūtās, gatavojoties 60 gadu jubilejas svinībām 24

Iepriekš jau ziņots, ka deju skolas “Dzirnas” vadītājs un horeogrāfs Agris Daniļevčs oktobrī svinēs savu 60 gadu jubileju un aicina uz autorkoncertiem “MANAS TAUTAS DEJAS”. Deju koncertI notiks vairākās Latvijas pilsētās. Pirmais koncerts jau 10.oktobrī, Jelgavas kultūras namā.

Agris Daņiļēvičs dažādos laikos

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Lai noskaidrotu, kā pazīstamais horeogrāfs jūtas, gatavojoties apaļajai jubilejai un ko uzskata par savām dzīves lielākajām vērtībām, sazinājāmies ar viņu pašu.

Jautāts, kā viņam kopumā patīk svinēt, Agris Daņiļevičs atbild: “Nekas labāks kā dejošana ballītēm nav izdomāts! Dejās satiekas jauni, trenēti, koordinēti, gudri, skaisti cilvēki un kopā vienkārši priecājas, svin. Tā ir mana labākā svinēšana – kopā ar dejām un dejotājiem.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizdomājoties par jautājumu, vai katrs cilvēks var būt dejotājs vai tomēr šī māksla ne visiem ir pieejama, Agris min kādu piemēru no dzīves: “Nupat skatījos American Idol, kur dejoja viens puisis ar vienu kāju un kruķiem. Viņš darīja fenomenālas lietas. Tad sapratu, ka dejot var visi. Ja ir iekšā tā dzirkstele, vēlēšanās un uzņēmība, tad var. Būdams arī invalīds, ar milzīgu gribasspēku cilvēks var panākt pat vairāk, nekā kāds talantīgais, bet slinkais. Man ir daudz piemēri, kad apdāvināti un talantīgi cilvēki, nespēj panākt rezultātu. pamatā ir vēlēšanās.”

Pats Agris allaž dejā meklē ko citādu, jaunas šķautnes, vienlaikus cenšoties nezaudēt latvisko mentalitāti. Bet svarīgi esot vienmēr izdarīt kaut nedaudz citādi. Viņš aizgājis uz senākiem izteiksmes līdzekļiem, ne tik nopulētiem. Dejas pamatuzdevums vienmēr ir bijis parādīt mākslu tā, ka cilvēki pēc tam nemaz nespēj izstāstīt, kas tur īsti ir bijis. Ja viņi spēj izstāstīt, tad uzdevums nav labi izpildīts. Tas vienkārši ir jāredz, jāizdzīvo, jāizdejo.

Bet kas ir Agra mūza? “Par mūzu uzskatu pamatimpulsu… Citreiz to iedod mūzika, citreiz – dejotājs, citreiz – ģimene. Mūza nerodas, sēžot benķī un gaidot, kad atnāks. Dejošanas mūza ir tikpat dinamiska, kā pati deja. Tā dejo kaut kur apkārt, to jāmāk pamanīt un noķert.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.