Ģitārists Kaspars Zemītis.
Ģitārists Kaspars Zemītis.
Publicitātes foto

VIDEO: kāpēc vajadzīgs “Klusums festivāls” – intervija ar ģitāristu Kasparu Zemīti un festivāla rīkotājiem 0

16. un 17.augustā Liepājā norisināsies “Klusuma festivāls”. Tajā piedalīsies 13 Latvijā iecienīti un talantīgi mūziķi, kurus vienos veids, kā viņi uzstāsies – tā būs akustiskā mūzika, TV raidījumā “900 sekundes” atklāja festivāla rīkotājs Toms Gineitis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Krievu okupanti nocirtuši galvu ukraiņu karavīram
Lasīt citas ziņas

Intervijas laikā Toms atklāja, ka, viņaprāt, šāds festivāls ir domāts ikvienam, lai dotu laiku sev. Festivāls būs unikāls ar to, ka dziļāk somās tiks nolikti mobilie telefoni un skaļas sarunas netiks atbalstītas.

Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis sacīja, ka “Klusuma festivāla” ideja ir soli priekšā citiem festivāliem, jo tā arī māca cilvēkiem būt lojāliem pret dabu. Viņš min piemēru par to, ka cilvēks ieejot mežā, līdzi mēdz atnest troksni, kas dzīvniekiem rada nevajadzīgu stresu, tāpēc festivāls, kas māca baudīt klusumu un ieklausīties dabā, ir apsveicams.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbeidzot ģitārists Kaspars Zemītis sacīja, ka, viņaprāt, klusumu var panākt ar klusumu – sākot klusāk runāt, sačukstoties, cilvēki sāk vairāk ieklausīties viens otrā. Tāpat viņš sacīja, ka šis festivāls savā ziņā būs kā izaicinājums arī dažiem māksliniekiem, kas mācīsies spēlēt akustiski, tā, piemēram, grupai “Triānas parks”.

Intervija raidījumā “900 sekundes” un ģitārista Kaspara Zemīša uzstāšanās:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.