VIDEO. Ķīnā nopietni pieiet Covid-19 inficēto izķeršanai. Kā to dara lidostās? 15

Vairākās Ķīnas pilsētās pirmdien turpinās protesti pret valdības stingrajiem ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas apturēšanai, bet pie Pekinas diplomātiskā kvartāla policija izklīdinājusi simtiem demonstrantu. Tikmēr stingrā Nulles-Covid pieeja turpinās – varat noskatīties video, kas lidostās Ķīnā notiek tad, ja kādā no pārbaužu punktiem testa rezultāts ir pozitīvs. Cilvēki tiek nogādāti karantīnas zonās, no kurām ārā tiek tikai tad, kad ir veseli.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 285
Lasīt citas ziņas

Policijas klātbūtne vairākās lielākajās Ķīnas pilsētās ir būtiski pastiprināta. Pekinā, Šanhajā un citās pilsētās, kur ir vismaz miljons iedzīvotāju, pirmdien policijas klātbūtne ielās bijusi daudz pamanāmāka.

Policisti pārbaudīja garāmgājēju mobilo telefonu saturu, meklējot aizdomīgu informāciju, sociālajos medijos ziņo aculiecinieki. Daudzi demonstranti pirmdien rokās turēja tukšas papīra lapas un izkliedza saukļus pret mājsēdēm un testēšanu. Videomateriāli par protestiem, kas tika publicēti Ķīnas sociālās saziņas vietnēs, drīz vien tika izdzēsti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protestos nedēļas nogalē ir vairāki aizturētie, bet precīzs to skaits nav zināms.

Aizturēti vidū ir arī vismaz divi žurnālisti, un Ķīnas Ārvalstu korespondentu klubs nosodījis policijas vēršanas pret žurnālistiem protestu laikā Šanhajā un Pekinā.

Lielbritānijas sabiedriskā raidorganizācija BBC paziņojusi, ka tās reportieris Eds Lorenss Šanhajā ticis aizturēts uz vairākām stundām un policisti aizturēšanas laikā to piekāvuši, lai gan viņam bijusi preses akreditācija.

Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis Džao Lidzjans žurnālistiem apgalvojis, ka demonstrantu prasības neatspoguļojot realitāti. Viņš arī apgalvojis, ka “Komunistiskās partijas vadībā un ar tautas atbalstu” cīņa pret pandēmiju būšot veiksmīga.

Komentējot BBC reportiera aizturēšanu, Džao apgalvoja, ka Lorenss neesot sevi identificējis kā žurnālists un brīvprātīgi nav parādījis preses karti.

Protestus, kas Ķīnā ir retums, izprovocēja ceturtdien notikušais ugunsgrēks kādā dzīvojamajā namā Siņdzjanas Uiguru autonomā reģiona administratīvajā centrā Urumči. Ugunsgrēkā dzīvību zaudēja desmit cilvēki. Daudzi protestētāji šajā nelaimē vaino Covid-19 ierobežojumus, bet varasiestādes šīs apsūdzības noliedz. Liela daļa Siņdzjanas reģiona un Urumči dzīvo karantīnas režīma apstākļos jau ilgāk nekā 100 dienas.

Ķīnas sabiedrībā pieaug neapmierinātība ar stingrajiem Covid-19 ierobežojumiem, karantīnas režīmiem un masveida testēšanas kampaņām.

Ķīnā pašlaik ir lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma. Pirmdien varasiestādes Pekinā ziņoja par apmēram 40 000 jaunu gadījumu.

Plašie kustības brīvības ierobežojumi pašlaik ir spēkā vairākās Ķīnas pilsētās, kuru iedzīvotāju skaits pārsniedz miljonu, tai skaitā Pekinā, Guandžou un Čuncjinā.

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā un pasaulē
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.