Foto: Shutterstock

VIDEO. Labas ziņas mājdzīvnieku saimniekiem – atklāts Latvijā pirmais magnētiskās rezonanses kabinets dzīvniekiem 6

Pirmdien mazo dzīvnieku veterinārajā klīnikā “SensoVet klīnika” darbību sāka Latvijā pirmais magnētiskās rezonanses kabinets dzīvniekiem, informēja SIA “Sensovet” valdes priekšsēdētājs un veterinārārsts Aleksandrs Ozols.

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka klīnikā uzstādīta itāļu ražotāja “Easote” iekārta “Vet-MR Grande”. Veiktās investīcijas Ozols neatklāja, bet atzīmēja, ka iekārta no ražotāja iegādāta iespējami pilnākajā komplektācijā. Tāpat izmaksas veido arī kabineta izveide un ārsta apmācības magnētiskās rezonanses diagnostikā, kas pieejamas tikai ārzemēs.

Ozols atzīmēja, ka līdz šim tuvākie veterinārie magnētiskās rezonanses kabineti atradās Lietuvā un Igaunijā, bet Latvijā izmeklēšana veikta sadarbība ar cilvēku medicīnas iestādēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

TV3 ziņām Ozols stāsta, ka līdz šim dzīvnieku saimnieki bija spiesti vest saslimušos uz kaimiņvalstīm. “Ir bijuši gadījumi, kad pa dienu pasaka, ka vajadzētu sunim “magnētu”. Jo ir zināms, ka ir vaina, taču jāzina, kāda tieši. Un vakarā viņš jau zvana un saka, ka ir Maskavā un notiek izmeklēšana,” – Ozols stāsta. Tomēr viņš atklāj, ka ne vienmēr dzīvnieku drīkst transportēt, pie tam bieži vien laikam ir izšķiroša nozīme, tāpēc saslimušā dzīvnieka vešana uz kaimiņvalstīm ir gana sarežģīts process.

Ārsts atklāj, ka aparatūras iegāde būtiski uzlabos un atvieglos izmeklējumu pieejamību, izmeklēšanas kvalitāti, kā arī radīs iespēju veikt tādus izmeklējumus, ko līdz šim Latvijā veikt nevarēja, piemēram, locītavu patoloģiju izmeklējumus, kā arī ļauj diagnosticēt visas saslimšanas, kas saistītas ar galvas un muguras smadzenēm un to radītajām izmaiņām.

Tv3 ziņu sižeta veidošanas laikā magnētisko rezonansi jau veic vienam no pirmajiem pacientiem. Ārsts skaidro, ka smadzenēs redzamas pazīmes, kas norāda uz iekaisumu. Konkrētajā gadījumā izrādās, ka dzīvnieks ir saslimis ar encefalītu. Par cik diagnoze nu ir skaidra, mazo slimnieku var nekavējoties sākt ārstēt.

Vairāk skaties šajā sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.