Kokteilis
Apbrīno

VIDEO: latvieši rada iespaidīgu dronu šovu, ko Vecgada naktī izrāda vienā no lielākajām Šveices kūrortpilsētām0


Latviešu mākslinieku radīts dronu šovs Sanktmoricas (Šveice) debesīs Vecgada vakarā.
Latviešu mākslinieku radīts dronu šovs Sanktmoricas (Šveice) debesīs Vecgada vakarā.
Publicitātes foto

Šī gada 1.janvāra naktī vienā no lielākās Šveices kūrortpilsētas Sanktmoricas debesīs, ierastās svētku uguņošanas vietā, 10 minūšu ilgā priekšnesumā debesīs dejoja vairāk kā 100 droni. Kā izrādās, skaistā šova, kas ir videi un dzīvniekiem draudzīgs, autori ir latvieši.

Publicitātes foto

Kompānijas “Base Motion” producents Armands Blumbergs stāsta, ka pagājušā gada rudenī Sanktmoricas pašvaldība bija izsludinājusi konkursu Vecgada nakts šovam, jo vēlējās ierasto svētku uguņošanu nomainīt uz kaut ko aizraujošāku, mūsdienīgāku, videi un dzīvniekiem draudzīgāku. “Šis šovs savā ziņā bija unikāls ar to, ka pirmo reizi Sanktmoricas svētkos ierastā uguņošana tika nomainīta uz dronu šovu,” – stāsta producents. – “Mēs uzzinājām par šo konkursu un tā kā mums jau bija pieredze sadarbībā arī citām pasaules valstīm, piedalījāmies konkursā ar savu redzējumu un uzvarējām”.

Kopumā darbs pie šova ilga divus mēnešus un pie tā strādāja četri cilvēki – producents Armands Blumbergs un trīs datorgrafiķi. Lai realizētu projektu “Base Motion” sadarbojās ar vietējo Šveices uzņēmumu “Swiss Drone Shows AG”, kam pieder droni, kas tika izmantoti Vecgada nakts šovā 1.janvārī.

Dronu šovs Sanktmoricas debesīs 1.janvārī:

Saistītie raksti

Jāpiebilst, ka pašmāju censoņiem šī nav pirmā starptautiskā pieredze, kad viņu šovus novērtē citviet pasaulē. Pirms dažām nedēļām, 23.decembrī viņu veidotais dronu priekšnesums bija skatāms Austrālijā. Tas tika organizēts par godu ekskluzīvā kruīza kuģa “Queen Elizabeth” pirmajam braucienam no Melburnas un tapa sadarbībā ar vietējo kompāniju “Swarming drones”.

Jāpiebilst, ka mūsdienās aizvien biežāk atsakās no ierastās svētku uguņošanas to bīstamības dēļ (ugunsgrēku draudi, traumas), kā arī tamdēļ, ka tas sagādā gan diskomfortu, gan potenciālas briesmas dažādiem dzīvniekiem – putniem, suņiem, kaķiem un citiem.

Dronu šovs Melburnā:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 46
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 19
9 stundas