Publicitātes foto

VIDEO. Populārā latviešu grupa “Very Cool People” pamatīgi pārsteigusi savus fanus 6

Latvijas aktīvākie muzikālie huligāni “Very Cool People” kopā ar dziedātāju Paulu Saiju atkal pārsteidz un laiž klajā jaunu, grupai līdz šim absolūti neraksturīgu singlu “Rikšiem”, kā arī tā videoklipu.

Pirmdien uz darbu nav jāiet! Saeima pirmdienu pasludina par svētku dienu par godu hokejistiem 27
Vēsturisks panākums, krievi kaitina Putinu, Ušakovam draud nepatikšanas. Nedēļas notikumu apskats
Prigožins sniedzis interesantu reportāžu krievu žurnālistam, pēc kuras žurnālists esot atlaists. Slaidiņš izdara secinājumus
Lasīt citas ziņas

Tas ieturēts klasiskās, jumtu un basa sistēmas raujošās folkelektrodžeza tradīcijās. Dziesmā Paulai pie vokālā mikrofona pievienojas arī grupas “Very Cool People” tromboniste Laura Rozenberga, kura ļoti tehniskā, pat repa karaļiem atbilstošā izveicībā un turklāt vēl tautiskās noskaņās skaita rīmes. No šī brīža Laura grupā tiek dēvēta par MC Teicēju.

““Rikšiem” ir oda cilvēka rakstura spēkam un neatlaidībai,” komentē MC Teicēja. “Lai dzīve virzītos uz priekšu un notiktu izaugsme, ir jāņem groži savās rokās un vienkārši jādara. Brīnumu gaidīšanu dažkārt ir jāatstāj pasaku pasaulei.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūs tik ļoti iedvesmoja vasarīgās precību tautasdziesmas teksts un skanējums, ka savā versijā atstājām no tās visefektīgākos akcentus – pirmās divas teksta rindas un divas taktis no oriģinālās melodijas,” uzsver aranžējuma līdzautors un “Very Cool People” stūrmanis ar ģitāru rokās Elvijs Grafcovs.

Dziesmas videoklipu veidojis Arvis Belovs. Scenārija autori ir paši grupas dalībnieki. Arī video veidots par precību tematiku – meitenes Paula un Laura ar savu uzticamo bērīša divriteni dodas Rīgas ielās līgavaiņus lūkoties, pa ceļam satiekot visdažādākos Latvijā mītošos stereotipu iemiesotājus.

“Mēs esam no Latvijas un vienmēr ar to ļoti lepojamies,” uzsver Elvijs.

“Esam ievērojuši, ka Latvijas radiostacijās mūsu skaņdarbus visvairāk atskaņo tieši vasaras saulgriežu laikā, tādēļ vēlējāmies vēl vairāk panākt ētera cilvēkiem pretī un vismaz nedaudz pievērsties pseidofolklorai. Tas ir tāds stils, kurā tiek samiksētas mūsu radošās izpausmes latviešu folkloras virzienā ar visīstenāko folkloru un deviņdesmito gadu deju mūzikas skanējumu, kas tagad atkal ir modē!”

““Rikšiem” tapšana man bija ļoti aizraujošs process, pašai atklājot jaunus sevis un savas balss aspektus,” piebilst Paula Saija. “Dziesmā liela nozīme ir mūsu pašu, latviešu, etniskajai kultūrai, kas šoreiz ieguvusi pavisam jaunas krāsas.”

Dziesmu radījuši Elvijs Grafcovs, Māris Jēkabsons, Paula Saija, Laura Rozenberga un Jānis Kalve, izmantojot tautasdziesmas “Rikšiem bērīt’ es palaidu” motīvus. Producenti ir Elvijs Grafcovs un deviņdesmito gadu deju un elektroniskās mūzikas leģenda Jānis Kalve.

Dziesma ierakstīta “Very Cool Studio”, “Labo ierakstu studijā” un “Ciemupes Production”. Skaņas miksu un māsterversiju radījis Jānis Kalve.

SAISTĪTIE RAKSTI

Jaunais singls “Rikšiem” noklausāms populārākajos mūzikas straumēšanas servisos un dzirdams labākajās Latvijas radiostacijās.

“Very Cool People”/ Paula Saija – “Rikšiem”:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Lūdzu padodat viņai ziņu, ka zagt fotogrāfijas nedrīkst!” deputāte un influencere Maija Armaņeva atkal iekūlusies nepatikšanās
FOTO. “Bet neviens neievēroja, kā esmu mainījies…” kas noticis ar populāro aktieri Jāni Jarānu?
VIDEO. “Prieks milzīgs, bet arī blaknes šim visam!” TV personība Kristīne Garklāva par hokeja spēlēm
FOTO. Unikāli foto mirkļi! Viena diena lapsēnu dzīvē Latvijas mežos
Pirmdien uz darbu nav jāiet! Saeima pirmdienu pasludina par svētku dienu par godu hokejistiem
Vēsturisks panākums, krievi kaitina Putinu, Ušakovam draud nepatikšanas. Nedēļas notikumu apskats
Prigožins sniedzis interesantu reportāžu krievu žurnālistam, pēc kuras žurnālists esot atlaists. Slaidiņš izdara secinājumus
Čakša pērn tikusi pie jaunas automašīnas dzīvokļa cenā. Cik maksā ministres auto?
3 zodiaka zīmju vīrieši, kas sievietes dzīvi padarīs par murgu
Lasīt citas ziņas
VIDEO. “Gaidām nākamo Artūru!” Latvijas hokeja izlases izšķirošās spēles laikā latvietis bildina mīļoto
3 zodiaka zīmju vīrieši, kas sievietes dzīvi padarīs par murgu
Maksis, Maksims, Raivis un Raivo – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Valsts prezidents ceļā uz Tamperi, lai atbalstītu Latvijas hokeja izlasi cīņā par bronzas medaļu
VIDEO. Kannu kinofestivālā sieviete aplejas ar “asinīm” pirms filmas “Acid” ekranizācijas
Vilis un Vilhelms – šīs dienas gaviļnieki! Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Hokejs vienoja – brīvdiena sašķēla tautu! Pēkšņās brīvdienas haoss daudziem aizēnojis uzvaras prieku
Puče: Hokeja drudzis un fenomens Latvijā nepāriet – “Šie ir forši un disciplinēti čaļi, bet veiksme ir jānopelna!”
ATD gaida nopietna izšķiršanās par Cēsu, Limbažu un Siguldas maršrutu likteni
VIDEO. “Prieks milzīgs, bet arī blaknes šim visam!” TV personība Kristīne Garklāva par hokeja spēlēm
FOTO. “Bet neviens neievēroja, kā esmu mainījies…” kas noticis ar populāro aktieri Jāni Jarānu?
VIDEO. “Gaidām nākamo Artūru!” Latvijas hokeja izlases izšķirošās spēles laikā latvietis bildina mīļoto
Vēsturisks panākums, krievi kaitina Putinu, Ušakovam draud nepatikšanas. Nedēļas notikumu apskats
FOTO. Unikāli foto mirkļi! Viena diena lapsēnu dzīvē Latvijas mežos
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Kārlis Streips: Ir līdz kliņķim vienaldzīgi, ko Šlesers, Rosļikovs un citi pasākumā pie Brīvības pieminekļa gvelza
10:49
Maksis, Maksims, Raivis un Raivo – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
10:39
ATD gaida nopietna izšķiršanās par Cēsu, Limbažu un Siguldas maršrutu likteni
10:35