Foto: ekrānuzņēmums/ Facebook

VIDEO. Portugālē mazā ciematiņā atrasts visvecākais dzīvojošais suns pasaulē. Viņa vecums pārspēj visus zināmos rekordus 6

Jau tika ziņots, ka nesen uz citiem medību laukiem devās 23 gadus vecais čivavas šķirnes suns Spaiks, kurš bija iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā kā vecākais zināmais dzīvojošais suns. Tomēr tagad atklājies, ka suns Bobi, kurš dzīvo Portugāles ciematiņā Leirijā ir daudz vecāks sums, kurš vēl aizvien priecē savus saimniekus ar savu klātbūtni.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Kokteilis
Lielā Mēness ilūzija – nepalaidiet garām zemeņu pilnmēnesi 22. jūnijā, tas būs īpašs
Lasīt citas ziņas

Bobi ir 30 gadus vecs mājdzīvnieks un šobrīd viņš ir visvecākais dzīvojošais suns, kāds jebkad bijis zināms. Viņš dzimis turpat Portugālē 1992.gada 11.maijā un rekorda pasludināšanas dienā – 2023.gada 1.februārī Bobi bija 30 gadus un 266 dienas vecs mājdzīvnieks.

Bobi ir Rafeiro do Alentejo šķirnes suns un kā liecina pieejamie dati – šīs šķirnes vidējais mūža ilgums ir no 12 līdz 14 gadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bobi šobrīd ir arī pārspējis gandrīz gadsimtu senu rekordu – iepriekšējais visu laiku vecākais suns, Austrālijas ganu suns Blūijs (1910-1939), nodzīvoja 29 gadus un 5 mēnešus.

Portugālē dzīvojošais suns Bobi visu savu dzīvi ir nodzīvojis kopā ar Kostu ģimeni lauku ciematā Leirijā (Portugāle).

Suņa vecumu apstiprinājis gan Leirijas pašvaldības Veterinārmedicīnas dienests, kas 1992. gadā Bobi piereģistrēja, gan arī Portugāles valdības mājdzīvnieku datubāze.

“Man bija astoņi gadi,” – atceroties Bobi piedzimšanu, atceras viņa saimnieks Leonels Kosta, kuram šobrīd ir 38 gadi. Viņš arī zina stāstīt, ka arī Bobi māte bijusi salīdzinoši ilgdzivotāja, jo nodzīvojusi līdz 18 gadu vecumam.

Saimnieks uzsver, ka Bobi ilgdzīvošanas noslēpums varētu būt tāds, ka suns visu dzīvi nodzīvojis mierā un klusumā – laukos, un nekad nav bijis turēts pie ķēdes. Šobrīd gan suns vairs tik aktīvi nepārvietojas, tomēr ik dienu turpina priecēt savu ģimeni, jo Bobi ir ļoti īpašs.

“Sskatīties uz viņu nozīmē atcerēties arī cilvēkus, kuri bija daļa no mūsu ģimenes un diemžēl vairs nav ar mums, piemēram, manu tēvu, brāli vai vecvecākus, kuri jau ir atstājuši šo pasauli. Bobi pārstāv šīs paaudzes,” stāsta suņa saimnieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.