Kristaps Porziņģis uzbrukumā.

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien guva 35 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, aizvadot piekto rezultatīvāko spēli savā NBA karjerā, taču Dalasas “Mavericks” komanda zaudēja.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“Mavericks”, spēlējot bez traumu guvušā Luka Dončičas, viesos ar rezultātu 121:128 (28:35, 32:30, 25:36, 36:27) zaudēja Hjūstonas “Rockets” basketbolistiem.

Porziņģis laukumā pavadīja 35 minūtes un 33 sekundes, kuru laikā realizēja 11 no 16 divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un 10 no 13 soda metieniem.

Tāpat viņš izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, pārtvēra divas bumbas, bloķēja vienu metienu, pieļāva četras kļūdas un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Mavericks” ar Porziņģi laukumā iemeta par 11 punktiem mazāk nekā ielaida.

Porziņģis tik rezultatīvi nebija spēlējis kopš 2017.gada decembra, kad sameta 37 punktus Losandželosas “Lakers” grozā, savukārt viņa rezultativitātes rekords ir 40 punkti, kas 2017.gada novembrī tika ielidināti Indiānas “Pacers” grozā.

Diemžēl rezultatīvais latvieša sniegums neļāva “Mavericks” komandai uzvarēt Teksasas derbijā, jo pretiniekiem rezultatīvi spēlēja arī Džeimss Hārdens, kurš tāpat kā Porziņģis guva 35 punktus, kā arī izcīnīja 16 bumbas zem groziem, savukārt Rasels Vestbruks pievienoja un izcīnīja 32 punktus un deviņas rezultatīvas piespēles.

“Mavericks” praktiski visu laiku bija iedzinējos, pirms pēdējās ceturtdaļas ar 85:101, taču tad samazināja starpību līdz sešiem punktiem. Izglābties gan neizdevās.

Dalasas komanda ar 29 uzvarām 48 spēlēs ieņem sesto vietu Rietumu konferencē, bet “Rockets” ir par vienu panākumu vairāk un piektā pozīcija.

Kurucam mazs spēles laiks

Tikmēr citā spēlē Rodions Kurucs neguva punktus, bet Bruklinas “Nets” savā laukumā ar rezultātu 133:118 (35:23, 38:34, 30:39, 30:22) pārspēja Čikāgas “Bulls”.

Kurucs šajā mačā laukumā pavadīja divas minūtes un 19 sekundes, kuru laikā veica vienu rezultatīvu piespēli un pieļāva vienu kļūdu. “Nets” ar Kurucu laukumā iemeta par diviem punktiem mazāk nekā ielaida.

Latviešu basketbolists iepriekšējā spēlē laukumā nedevās, bet pēdējos piecos mačos viņš pie spēles laika nav ticis divreiz. No šīm piecām spēlēm tikai divās viņš guva punktus.

“Nets” komandā rezultatīvākais ar 54 punktiem bija Kairijs Ērvings, kurš arī izcīnīja piecas bumbas zem groziem un veica piecas rezultatīvas piespēles. Ērvings grozam uzbruka ar 82,6% precizitāti, kā rezultātā viņš kļuva tikai par trešo basketbolistu NBA vēsturē, kuram ir izdevies gūt vismaz 50 punktus, metienus realizējot ar 80% vai lielāku precizitāti.

Bruklinas komandā vēl 20 punktus iemeta Spensers Dinvidijs. “Bulls” vienībā 22 punktus guva Zeks Levīns, kamēr 19 pievienoja Lūks Kornets.

“Nets” ar 21 uzvaru 47 spēlēs ieņem septīto vietu Austrumu konferencē.