Gints Meija piektdien aizvadīja savu 500.spēli KHL čempionātā.

Rīgas “Dinamo” hokejisti piektdien KHL čempionāta spēlē viesos nodemonstrēja ļoti pašaizliedzīgu sniegumu un ar 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) pārspēja Minskas “Dinamo”, pametot pēdējo vietu līgā.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Rīdziniekiem vārtus guva Kārters Eštons un Daniels Bērziņš, bet vārtsargs Aleksanders Salāks atvairīja 36 no 37 pretinieku mestajām ripām. Tikmēr uzbrucējs Gints Meija aizvadīja savu 500.spēli KHL čempionātā.

Rīdzinieki izbraukumā svinēja trešo uzvaru pēc kārtas, bet pēdējos piecos mačos Ģirta Ankipāna trenētā komanda ir izcīnījusi četras uzvaras, piektdien pametot pēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā. Tagad pēdējie ir tieši Minskas kluba hokejisti, kuriem šis bija septītais zaudējums pēc kārtas.

Latvijas kluba hokejisti šajā mačā bloķēja 22 metienus, septiņreiz ripas ceļā guļoties Kristapam Sotniekam, kurš viesu rindās tika atzīts par labāko spēlētāju. Tikmēr mājinieki bloķēja tikai vienu metienu, tiesa, Rīgas hokejisti pa vārtiem meta vien 14 reizes, kamēr mājinieki izdarīja 37 metienus, taču ar to viņiem nepietika, lai gūtu punktus.

Mačs sākās straujā tempā un jau sestajā minūtē ripu Salāka sargātajā cietoksnī raidīja Jevgeņijs Koviršins, kuru rīdzinieki atstāja nepieskatītu pie saviem vārtiem. Tiesa, pirms tam viņš nospēlēja ar augstu paceltu nūju un tiesneši skatīja video atkārtojumu, vārtu guvumu gan ieskaitot.

Spēles 13.minūtē rīdzinieki ieguva iespēju spēlēt vairākumā, to arī izmantojot. Pēc Laura Dārziņa metiena ripa trāpīja pa Eštonu, no kanādieša ķermeņa ielidojot vārtos. Vēl nedaudz vēlāk Daniels Bērziņš meta no asa leņķa un trāpīja pa vārtu tālo stabiņu.

Pie vēl vienas labas iespējas Bērziņš tika divas minūtes pirms otrā perioda beigām, kad minskieši kļūdījās viduszonā, šoreiz Danielam teicami trāpot vārtu tālajā stūrī.

Spēles trešajā periodā temps kritās, taču beigās Minskas klubs izdarīja lielu spiedienu, piedevām 58.minūtē ieguva vairākumu un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Rīgas hokejisti cīnījās ļoti pašaizliedzīgi, smagā cīņā nosargājot pārsvaru un izcīnot divus punktus.

Jau ziņots, ka trešdien rīdzinieki savā laukumā ar 2:0 pārspēja Čelabinskas “Traktor”, izcīnot otro “sauso” panākumu šosezon. Tikmēr Minskas klubs pēdējā mačā ar 1:2 “bullīšos” piekāpās Nursultanas “Baris”.

Abas komandas savu šosezon pirmo savstarpējo spēli aizvadīja 9.oktobrī, kad rīdzinieki mājās svinēja uzvaru ar 3:2.

Pēc šī mača Rīgas “Dinamo” dosies pie Maskavas “Spartak”, kurā spēlē Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš, bet nākamajā otrdienā rīdzinieki atgriezīsies uz vienu mājas spēli ar Pekinas “Kuņluņ Red Star”, kuras rindās ir Artūrs Salija.

Rīgas klubs ar 16 punktiem 21 spēlē ieņem priekšpēdējo, 11.vietu Rietumu konferencē, bet Minskas hokejisti tikpat punktus iekrājuši 20 dueļos. Latvijas komandai ir vairāk uzvaru pamatlaikā, tāpēc tā turnīra tabulā ir augstāk.