Folkmaņu ģimene šovā "Ģimene burkā"

VIDEO. Sešu bērnu tēvs nav gatavs strādāt par 700 eiro mēnesī un sievas pārmetumus par finansēm gremdē aliņā 252

Nupat pašmāju raidījumam “Ģimene burkā” pievienojās Folkmaņu ģimene no Lauberes. Mareks un Vita kopā ar sešiem bērniem dzīvo īres dzīvoklī, kas ir visai bēdīgā stāvoklī. Pie Folkmaņiem ieradusies izaugsmes trenere Vita Solo, lai palīdzētu risināt saspīlētās attiecības gan vecāku, gan bērnu starpā. Kā atklāj Mareks, tiklīdz viņš pazaudējis darbu, ģimeni pārņēmušas bailes par nākotni – vai rīt būs ko ēst un kā ar visu tiks galā, tomēr par 700 eiro mēnesī viņš nav gatavs strādāt.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Lasīt citas ziņas

Mareks arī atzīst, ka pašlaik dara, ko var, taču sieva Vita uzskata, ka tas tik un tā ir par maz. “Man citreiz gribas pateikt, ka ja jau ir par maz, tad ej un šiverē, pati pamēģini. Tev vismaz ir oficiāls darbs, bet tevi tagad nepaņems, tu esi dekrētā,” stāsta Mareks Foklmanis.

Tikmēr Vita atzīst, ka viņa ļoti gribētu, lai vīrs aktīvi meklē darbu un lai būtu mazāk izvēlīgs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Mareks ir izteicies, ka par 700 eiro lielu algu nav gatavs strādāt, taču Vita ir pārliecināta, ka tas ir daudz labāk, nekā nekas.

Tāpat viņš nav ar mieru strādāt kokapstrādē un celtniecībā. “Šajās nozarēs negrib maksāt, tas ir pirmkārt. Otrkārt, tur drošības nav gandrīz nekādas, it īpaši, ja strādā laukos,” savu nostāju pamato Mareks.

Tikmēr izaugsmes trenere Vita Solo izdarījusi savus secinājumus par redzēto un dzirdēto: “Mareks prot ļoti skaisti runāt un daudz komentēt, ir arī daudz attaisnojumu un izskaidrojumu it visam. Bet tas risinājums noteikti radīsies tikai tad, kad viņš nolems sākt rīkoties un darīt to, kas ir jādara – nodrošināt ģimenei stabilitāti.”

Tāpat Mareks atzīst, ka sieva viņam pārāk bieži pārmet par finansēm un darba meklēšanu. “Es esmu pamanījis, ka līdzko sākas sarunas par darbu, es vienkārši tinos prom! Ja katru dienu tev to sit galvā, tas arī nav pareizi,” tā Mareks. Viņš arī atzīst, ka darba meklēšanai viņam vairāk palīdz nevis sievas nemitīgie atgādinājumi un komentāri par finansēm, bet gan pastaiga un 0,5l aliņš, kuru malkojot spēj apkopot domas un nobriest kaut kā darīšanai.

Folkmaņu ģimene ģimene regulāri saskaras ar naudas trūkumu, turklāt papildus finansiālajiem izaicinājumiem Folkmaņi piedzīvo arī saspīlētas savstarpējās attiecības. Mareks ir pārvarējis arī azartspēļu atkarību, kas kādreiz negatīvi ietekmēja ģimenes budžetu. Šobrīd viņš atturas no azartspēlēm, tomēr Vita joprojām izjūt bažas par iespējamo atkarības atjaunošanos. Tāpat pāris jūtas atsvešināts viens no otra ikdienas rūpju un krīžu dēļ, kas atstāj maz laika romantikai un dziļām sarunām.

Reklāma
Reklāma

Vēl viena būtiska problēma, ar kuru saskaras Folkmaņi, ir bērnu audzināšana. Vecāki atzīst, ka nespēj efektīvi kontrolēt bērnu uzvedību, kā rezultātā rodas nesaprašanās un konflikti. Bērni pavada pārmērīgi daudz laika pie ekrāniem, skatoties vecumam neatbilstošu saturu, kas rada bažas par viņu psiholoģisko veselību. Tāpat saspringtās situācijās Mareks nereti ķeras pie grādīgo dzērienu lietošanas, kas nenāk par labu pastāvošo problēmu risināšanai.

Piedaloties “Ģimene burkā”, Folkmaņi cer pārvarēt šīs grūtības, uzlabot ģimenes dzīvi un savstarpējo saskaņu. Raidījuma ietvaros jaunie dalībnieki risinās sasāpējušos jautājumus ne tikai ar vēlmju burkas palīdzību – attiecību jautājumu šķetināšanā iesaistīsies arī eksperte.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.