VIDEO. Sicīlijas ciematiņā atrodas pasaules šaurākā māja, kura tika uzcelta spīta dēļ 5

Casa du Currivu jeb “Spīta māja” ir dīvaina izskata māja Sicīlijas ciematiņā Petralia Sottana, kurai neoficiāli piedēvēts “pasaulē šaurākās mājas” tituls.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Petralia Sottana ir mazs ciematiņš Madonijas kalnu sirdī Palermo provincē, kur dzīvo ap 2000 cilvēku. Šī ir mājvieta vienam no neparastākajiem Itālijas tūrisma objektiem – neparasti šaurai divstāvu mājai.

Ēkas pirmais stāvs nav nekas neparasts, taču tās nākamie stāvi ir vien aptuveni vienu metru plati.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī ēka ir pazīstama kā Casa du Currivu jeb “Spīta māja”, galvenokārt pateicoties vietējai leģendai. Visticamāk ēkas nākamie stāvi tika uzcelti, lai bloķētu skatu kaimiņu mājai.

Lai gan precīzs Casa du Currivu stāsts ir aizmirsts, tiek uzskatīts, ka dīvainā māja tika uzcelta 1950. gados pēc divu kaimiņu strīda. Tajos laikos nebija nekas neparasts, ka cilvēki savu dzīvesvietu paplašināja vertikāli, piebūvējot vēl vienu stāvu, tikai, lai to izdarītu, bija jāsaņem blakus kaimiņu piekrišana. Šajā konkrētajā gadījumā Casa du Currivu īpašniekam neizdevās iegūt viena kaimiņa piekrišanu un viņš nolēma atriebties.

Lai uzceltu otro stāvu pie blakus ēkas, bija nepieciešama kaimiņu piekrišana. Taču, to darot noteiktā attālumā no blakus esošās ēkas, nebija nepieciešama atļauja, tāpēc noniecinātais Casa du Currivu īpašnieks uzcēla pēc iespējas šaurāku māju, lai varētu traucēt kaimiņa skatu.

“Spīta mājas” iekšpuse ir praktiski tukša. Tajā ir tikai daži logi un kāpnes, bet iekšā nekā nav. Tā tika uzcelta aiz spīta, lai sagādātu neērtības kaimiņam, kurš nebija devis atļauju otrā stāva izbūvei.

Mūsdienās Casa du Currivu ir viena no slavenākajām ēkām Sicīlijā un viena no galvenajām ciematiņa Petralia Sottana apskates vietām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.