Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga dažādos dzīves posmos

VIDEO. “Viņa gāja pa gaisu!”: eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga pastāsta, ka mammas reakcija uz viņas saderināšanos ar mīļoto Imantu nemaz nebija tik jauka 0

Visu cienītā un mīlētā bijusī Latvijas valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga vienmēr tikusi apbrīnota par savām oratores spējām un erudīciju plašā tematu spektrā. Taču par savu privāto dzīvi eksprezidentes kundze ir runājusi samērā maz, vienmēr uzmanīgi apsverot sacīto.

Taču sarunu šova “Kad viņas satiekas” jaunās sezonas atklāšanas raidījumā skatītājiem sarūpējusi ekskluzīvu iespēju uzzināt ļoti privātu viņas un Imanta Freiberga iepazīšanās un satuvināšanās stāstu. Abus savulaik kopā savedusi darbošanās trimdas latviešu organizācijās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

“Kanādā tika organizēti latviešu jaunatnes svētki, Imants bija viceprezidents rīkotāju grupai, kuru vadīja Bruno Rubess. Sēdes ievilkās līdz vēlai naktij, tramvaji vairs nekursēja, bet Imantam bija automašīna un viņš sāka piedāvāt mani aizvest mani mājās. Vēlāk jau arī regulāri aicināja uz grieķu restorāniņu turpat netālu, apkalpotāji jau mūs pazina,” – attiecību sākumu ar vīru atceras Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņa atzīst, ka tajos gados no vecākās paaudzes puses uz jauniešu attiecībām vēl bija liels spiediens: “Mana māte sāka uzstāt – sak, jūs tik bieži redz kopā, bet jūs neesat pat saderinājušies! Nonāksi vēl ļaužu valodās! Es viņai saku – mammu, te nav Latvijas lauki, un laiki arī ir citi. Tādu teicienu vispār neviens sen nelieto…”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr pienācis tas brīdis, kad Imants pēc kanādiešu tradīcijām Jaungada naktī uzdāvinājis briljanta gredzentiņu un abi steiguši vēstīt šo ziņu Vairs vecākiem.

Un kā smejas Vīķe-Freiberga, mammai atkal nav bijis pa prātam: “Viņa gāja “pa gaisu”! Kā jūs tā varējāt, viņa teica! Izrādās, viņasprāt, Imantam pirms tam bija jāprasa mana roka maniem vecākiem. Ja tagad no laika distances padomāju – mammai vienkārši patika rīkot drāmas. Tā bija gan ar manām precībām, gan vēlāk, kad precējās mans jaunākais pusbrālis.”

Vairāk skaties šajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI