Izglītība

”Vītolu fonds” pateicas visiem par mazturīgo jauniešu atbalstīšanu0

Foto-Timurs Subhankulovs

“Desmit gados ar “Vītolu fonda” piešķirtām stipendijām augstskolās mācījušies vairāk nekā divi tūkstoši centīgu jauniešu no mazturīgām ģimenēm,” sacīja mecenāts Vilis Vītols vakar, 16.augustā, tradicionālajā augusta sarīkojumā “Ceļš pretī gaismai”. Tajā fonds pateicās saviem ziedotājiem, kuru dāsnie piešķīrumi ļauj atbalstīt tos jauniešus, kuru ģimenēm ir šaura rocība, kā arī bāreņus. 


 

Ziedotāju lokā ir privātpersonas, uzņēmumi un sabiedriskas organizācijas visā pasaulē. 2002. gadā fondam kā ziedotājs pirmais pieteicās uzņēmējs Brunis Rubess, kurš nu pats jau mūžībā, taču kādam jaunietim ik gadu ir iespēja mācīties ar viņa piemiņas stipendiju. Ārsts Ai­vars Slucis pērn atbalstījis 21 jaunieša studijas; šogad viņa piešķīrums ir lielāks, un A. Slucim paldies teiks jau 28 studenti. Ar Viktorijas Mickānes devumu ik gadu var studēt 12 jaunieši, kas absolvējuši viņas mīļo Nautrēnu vidusskolu. Grāmatizdevējs Pēteris Jankavs nodibinājis savas mākslas skolotājas Benitas Krēsliņas piemiņas stipendiju, un to var iegūt jaunietis no Kokneses puses. Latviešu fonda izveidotā Kārļa Irbīša piemiņas stipendija novēlēta topošam lidotājam.

Fonds pateicās Ingrīdai Meierovicai par Gunāra Meierovica vārdā nosaukto stipendiju, tāpat Jurim Petričekam par dzīvesbiedres Ritas piemiņas stipendiju un vēl diviem piešķīrumiem.

“Oskars un Irēne Dumpji ir sasnieguši tādu vecumu, ka uz Latviju vairs nekad neatlidos, taču, pateicoties viņiem, ik gadu Latvijā tiks skolots kāds students,” stāstīja fonda izpilddirektore Vita Diķe. Ziedotāju vidū ir Pasaules brīvo latviešu apvienība, Adelaides latviešu biedrība, “Daugavas vanagu” Toronto nodaļa, Karakasas latviešu dāmu komiteja un citas patriotiskas latviešu organizācijas. Gadu no gada jauniešu izglītošanai naudu atvēl “BIKO-LAT”, “SEB”, “Danske Bank”, “Ergo”, “Kurekss” un citi uzņēmumi.

Fonds novēl saviem stipendiātiem ar izglītību iegūt tādu līmeni, lai varētu palīdzēt citiem. Tagad ziedotāju vidū jau ir 50 bijušie fonda stipendiāti, kuri paši studijas beiguši, strādā un daļu nopelnītā ziedo fonda “Draugu stipendijai”.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
8 stundas