Foto: EPA/Scanpix/LETA

Zemessardzes brigādes komandieris: Krievijas spēki Ukrainā joprojām nav sasnieguši savus mērķus 0

Krievijas bruņotie spēki Ukrainā joprojām nav sasnieguši savus mērķus, trešdien Latvijas Radio atzina Zemessardzes 1.Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Kokteilis
Lielā Mēness ilūzija – nepalaidiet garām zemeņu pilnmēnesi 22. jūnijā, tas būs īpašs
Lasīt citas ziņas

Pēc viņa paustā, situācija Ukrainā divas pēdējās nedēļas nav būtiski mainījusies.

“Es joprojām domāju, ka Krievijas bruņoto spēku puse nav sasniegusi kaut kādus mērķus, ko bija sākotnēji plānojusi,” sacīja Pudāns.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc viņa paustā, Krievijas karaspēka mērķis ieņemt un pārvaldīt apdzīvotās vietas Ukrainā lielākoties nav panākts.

“Kopumā nekādas lielas izmaiņas nav. Pēdējās dienas skatoties, jā, kaut kāds progress un virzība ir novērojama dienvidu pusē, kur joprojām sīvi pretojas Ukrainas bruņotie spēki,” atzina pulkvedis, vienlaikus atzīstot, ka Ukrainas galvaspilsētu Kijivu krievu karaspēkam joprojām nav izdevies aplenkt un nostiprināt pozīcijas.

LETA jau vēstīja, ka Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba operatīvā ziņojumā teikts, ka Krievijas okupācijas karaspēka apakšvienību kaujas spēja Ukrainā ir zaudēta par 40%.

“Kopumā, pēc stāvokļa uz 2022.gada 15.martu, ienaidnieks zaudējis (vai nu pilnībā iznīcinātas, vai zaudēta kaujas spēja) līdz 40% apakšvienību, kas bija iesaistītas tā sauktajā “operācijā” Ukrainas teritorijā,” teikts ziņojumā.

Ukrainas Bruņoto spēku efektīva darba rezultātā ienaidnieks otrdien zaudējis septiņus kaujas helikopterus pie Hersonas apgabala Čornobajivkas ciemata.

Krievijas karaspēka uzbrukuma operācija pret Ukrainu turpinās.

“Pretinieks nav izpildījis uzdevumus sagraut Ukrainas Bruņoto spēku grupējumus, sasniegt Doneckas un Luhanskas apgabalu administratīvās robežas, un citus uzdevumus. Tai pat laikā okupanti ir apturēti Mikolajivas virzienā,” teikts Ģenerālštāba paziņojumā.

Volīnijas virzienā pretinieka darbībās nav notikušas izmaiņas, galvenās pūles koncentrētas uz Ukrainas-Baltkrievijas robežas apsardzes pastiprināšanu. Ir konstatēts, ka uz rajoniem pie Ukrainas robežas ir pārsviestas Baltkrievijas Bruņoto spēku Ziemeļrietumu operatīvās pavēlniecības 120.atsevišķās motorizētās strēlnieku brigādes apakšvienības.

SAISTĪTIE RAKSTI